Plastická estetická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, s.r.o.

Areál fakultní nemocnice Plzeň, vchod C „stará“ budova, 6. patro

Přidat nový dotaz +


umístění prsních implantátů

(příspěvek číslo: 2648)
dne: 10.04. 2010

kam se dávají nejčastěji implantáty u transsexualů,částečně pod sval nebo pod žlázu a s jakým přístupem

Dobrý den,
pro augmentace u transsexuálů platí stejná pravidla jako u žen, tedy s uložením prsního implantátu pod i nad velký prsní sval, avšak častěji přístupem z podprsní rýhy, protože mužský dvorec je výrazně menší než dvorec ženský. Naprosto stejně se pak postupuje v otázkách volby typu a velikosti implantátu.
Hezký den !
T.Kydlíček


Navrat do prace

(příspěvek číslo: 2647)
dne: 10.04. 2010

Dobry den pane doktore. Chci se zeptat, kdyz podstoupim liposukci bricha, zadecku a stehen za jak dlouho se muzu vratit zpet do prace. Pracuji jako pecovatelka a zdravotni sestra v domove duchodcu. Je to pomerne fyzicky narocna prace, tim myslim zvedani a obraceni nemohoucich a nekolika nasobne tezsich lidi nez jsem ja. A take nevadi li 3 hod. let ltadlem cca 5 dni po tomto zakroku, neziji totiz v CR. Mockrat dekuji za odpoved a preji krasny den ;) Janett

Dobrý den,
vždy je třeba postupovat individuálně. Myslím, že ve Vašem případě by bylo vhodné počítat s cca 2 týdny rekonvalescence a i když je let letadlem 3. pooperační den klidně možný, raději bych viděl odstup poněkud delší odstup od operace. Důvodem je pozice dolních končetin v poloze vsedě v letadle a zvýšené riziko tvorby trombembolie. Ale jak jsem již napsal, možné to je.
Hezký den !
T.Kydlíček


liposukce lýtek

(příspěvek číslo: 2646)
dne: 9.04. 2010

Dobrý den,ráda bych se dozvěděla podrobné informace ohledně liposukce lýtek.Mohu nějaký den přijít nebo se musím objednat?

Dobrý den,
rád se s Vámi sejdu, termín schůzky si můžeme domluvit nejlépe mailem na mé adrese kydlicek@fnplzen.cz. Sejdeme se a uvidíme co se dá dělat, aby to bylo dobře.
Hezký den !
T.Kydlíček


nález

(příspěvek číslo: 2645)
dne: 8.04. 2010

Dobrý den.Byla jsem u Váš na modelaci prsu.2.12.2009.Po 3 měsících jsem šla na kontrolu k paní doktorce Neprašové a Sono.11.5 jdu na odebrání vzorku,protože na Sonu něco našli ve velikosti 18mm na 5mm v horní části praváho prsu.1.5 mám odletět na dovolenou.Vím že si mám chránit jizvy před slunce oděvem a opalovacím krémem.Chci se Vás zeptat,zda dovolená mi může nějak uškodit.Jsou to Kanárské ostrovy a určitě bych nerada byla schovaná na pokoji.Můžu na slunce?Můži si užívat dovolené,tak jako každý jiný?Píši Vám,nenašla jsem emailovou adresu p.doktorky.Předem děkuji.

Dobrý den,
ničeho se nebojte,dovolená Vám může maximálně pomoci, nikoli uškodit, takže žádná jiná omezení než ochrana jizev nutná není. Modelace je pro prsa poměrně rozsáhlý výkon, po kterém mohou být v tákáních přítomné organizované hematomy, stehové granulomy, apod., zkrátka neškodné útvary, se kterými není nutné nic zvláštního dělat. Nebojte se proto ničeho a nijak se neomezujte, není to třeba, vše bude v pořádku.
Hezký den !
T.Kydlíček


Zvetseni penisu

(příspěvek číslo: 2644)
dne: 7.04. 2010

Dobry den je mi 33 let mam maly penis 7cm v ochablem stavu 12cm v pevnem kolik by stalo zvetseni a o kolik cm je mozne zvetseni?

Dobrý den,
jě mi líto, asi Vás zklamu, ale těmito výkony se nezabývám a neprovádím je a abych byl upřímný, ani nevím na koho bych Vás odkázal.
Hezký den !
T.Kydlíček


rhinoplastika

(příspěvek číslo: 2640)
dne: 6.04. 2010

Dobrý den, cca před 10 lety jsem utrpěla úraz nosu, kdy jsem si jej zlomila (nebylo léčeno) a od té doby se mi výrazně zkřivil do takové míry, že mám snížené dýchání. Byl by zákrok plně hrazen, když mi nejde o vizáž, ale správnou funkci??Děkuji

Dobrý den,
rinoplastika, kompletní opeerace nosu patří mezi nejtěžší a nejdelikátnější výkony v estetické chirurgii vůbec a pokud se jedná o tzv. sekundární rinoplastiku, čili rweoperaci či poúrazovou operaci, pak je situace ještě komplikovanější...Asi bude ale nejlepší, když se sejdeme a podíváme se co se dá dělat, eventuálně jaká vyšetření je nutné doplnit. Navštivte mě nějaké pondělí dopoledne (8,30 - 11,30 hod.) ve FN Plzeň-Lochotín, vchod B, 6. patro, kde mám pro podobnou problematiku poradnu. Podíváme se a uvidí co se dá dělat.
Hezký den !
T.Kydlíček


jizva po fibroadononu prsu

(příspěvek číslo: 2639)
dne: 5.04. 2010

Dobrý den,
je možné tuto jizvu odoperovat? Měří asi 5cm, silnější šíře v oblastí výstřihu a v jaké cenové relaci by se tento zákrok pohyboval. Předem děkuji za odpověď, přeji hezké Velikonoce.

Dobrý den,
jizva vždy zůstane jizvou a nikdy jí nevymažete, nevygumujete, pouze jí lze nahradit jinou, kosmeticky méně nápadnou. Otázkou ovšem zůstává nakolik je to vhodné, zda vůbec je možné v této lokalizaci docílit lepší jizvy. K tomu je ale nutné se vidět osobně.
Hezký den !
T.Kydlíček


zvětšení prsou

(příspěvek číslo: 2638)
dne: 4.04. 2010

Dobrý den,
mám dotaz jestli provádíte plastické operace i na splátkový úvěr.Je mi 30 let a chtěla bych podstoupit plastiku prsou, bohužel nemám dostupné finance.
Děkuji

Dobrý den,
asi Vás nepotěším, ale splátky po neblahých zkušenostech již neposkytuji, je mi líto. Profinancování je možné místo splátek účelovou půjčkou, kterou mohu zprostředkovat u Čs.Spořitelny.
Hezký den !
T.Kydlíček


Rinoplastika

(příspěvek číslo: 2637)
dne: 4.04. 2010

Dobrý den, měla bych dotaz týkající se celkového vzhledu nosu po operaci z přímého pohledu do obličeje - mám orlí nos či skobu, rovnou, viditelnou jen z profilu - je po zákroku změna tvaru/vzhledu z přímého pohledu do obličeje? Děkuji!

Dobrý den,
ano, změna je vidět, musí být vidět, ale podstatně méně než z profilu.
Hezký den !
T.Kydlíček


dotaz

(příspěvek číslo: 2636)
dne: 2.04. 2010

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli provádíte táke plastické operace víček.Mám ptozu levého víčka,před léty jsem byl na operaci,která se nezdařila.¨
Moc děkuju za odpověd
S pozdravem¨
Michal Makovec

Dobrý den,
ano, provádím, nicméně pokles - ptóza horního očního víčka je jiná, poměrně složitější operace. Příčin poklesu může být více, ale bylo by úplně nejlepší, kdybyste mě navštívil nějaké pondělí dopoledne (8,30 - 11,30hod.) ve fakultní nemocnici Plzeň-Lochotín, kde mám pro podobnou problematiku každé pondělí poradnu. Podíváme se a uvidíme co by se mělo udělat, aby to bylo dobře.
Hezký den !
T.Kydlíček


piha

(příspěvek číslo: 2635)
dne: 29.03. 2010

dobrý den,

chtěla bych vás poprosit o radu, když jsem byla malá, nechtíc jsem si ztrhla pihu. Na tomto místě se mi udělal bílý flíček o velikosti cca 1x1 cm. Na tom místě bych se ale chtěla nechat tetovat, chci se zeptat jestli je to nějak nebezpečné, kdyby ano, můžete mi poradit jak se tento flíček dá odstranit. Mockrát děkuji za odpověď.

Alena S.

Dobrý den,
myslím, že nejdříve ze všeho byste měla navštívit kožního lékaře. Ten by se měl vyjádřit k příčině depigmentace a k možnosti tetování. Je mi lít, ale asi Vám fundovaně neporadím, tato parketa patří kožnímu lékaři.
Hezký den !
T.Kydlíček


zarostlé nehty

(příspěvek číslo: 2634)
dne: 29.03. 2010

Dobrý večer,chtěla bych se informovat jestli děláte plastiku zarostlého nehtu na noze(palec).Hlavně bych se chtěla zeptat jestli nějak nejde ten nehet odstranit uplně a dát tam třeba nějaký umělý?Trápím se s tím už spoustu let a už jsem byla několikrát na strhávání,tak bych se toho chtěla zbavit uplně.Děkuji za odpověď.Lenka H.

Dobrý den,
výkony u zarostlé nehtové ploténky nejsou ani složité, ani komplikované, ale přesto se kupodivu často nedělají dobře.
Tto výkony běžně neprovádím, ale můžete se obrátit na méoho kolegu Dr.M.Svitáka (377 103 672), který se této problematice systematicky věnuje.
Hezký den !
T.Kydlíček


labioplastika

(příspěvek číslo: 2633)
dne: 29.03. 2010

Dobrý večer, pane doktore Kydlíček. Chtěla jsem se na Vás obrátit s dotazem, jestli by na Vaší klinice bylo možné provézt labioplastiku, konkrétně zmenšení labii minor, od 15 let je mám vyhřezlé. Bohužel už od srpna 2009 trpím na chronický vaginitis, přestože jsem já i můj partner byli zaléčeni ATB, již dvakrát. Dělala jsem si různé výplachy, zaváděcí kapsle a tablety už mám také za sebou, pohlavní styk s kondomem je již samozřejmostí...Vše dle ordinací lékařů. Výsledky z Venerologie FN Bory i u mého gynekologa jsou stále negativní. Dříve jsem tyto problémy neudávala, jedná se o často silný výtok,bělavé barvy se specifickým zápachem. Pálení, svědění či jiné bolesti nepociťuji....Už si nevím rady. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli tato vaginální anomálie může být příčinou mých problémů....a jestli by se tudíž dala uhradit od pojišťovny, jako terapeutický výkon, neboť bohužel(bohudík) zatím ještě studuji....
Moc děkuji za odpověď!


Plastika nosu

(příspěvek číslo: 2632)
dne: 28.03. 2010

Dobrý den, zajímalo by mě, zda je možné nějakou fotomontáží na klinice (v poradně?) vyzkoušet, jak bude nos po plastické operaci vypadat, popř. zda je možné vytvarovat nos na základě fotografie. Děkuji.

Dobrý den,
ano, možné to je a někde se to i dělá, ale nepovažuji to za vhodné, ani seriózní. Nos je vysoká pilotáž estetické chirurgie a jedná se o nejproblematičtější estetickou operaci. Myslím, že podobné techniky spíše patří do kadeřnického salónu než do ordinace.
Hezký den !
T.Kydlíček


otoplastika

(příspěvek číslo: 2631)
dne: 28.03. 2010

Dobrý den,
provádíte prosím korekce boltců medotou dle Chong Cheta? V čem spočívají výhody a nevýhody této metody, zajímá mě hlavně za jaká je doba léčení, za jak dlouho po zákroku můžu bez obvazu do práce, jaké jsou rizika recidivy atd. Díky.

Dobrý den,
mětod jak operovat odstálé ušní boltce je více, ale já se držím staré a vyzkoušené klasické metody, takže Vám nezodpovím Váš dotaz ohledně zmíněné metody, protože s ní nemám žádné zkušenosti a ani neplánuji ji vyzkoušet. Klasická metoda je dobrá a má dobré výsledky, tak proč to měnit. Je mi lít, ale nepomohu Vám.
Hezký den !
T.Kydlíček


Operace ušních bolcu

(příspěvek číslo: 2630)
dne: 26.03. 2010

Dobrý deň,
za 2 týždne podstúpim operáciu odstavajúcích ušních bolcu a zaujímalo by ma, aké komplikácie možu nastať po samotnej operácií resp. či hrozí poškodenie sluchu. Má niekto skúsenosti s klinikou GYNCENTRUM v Hloubětíne?
Ďakujem
Martina

Dobrý den,
komplikace u otoplastiky jsou řídké a jedná se především zánět a krvácení, někdy problémy působí hypertrofická či dokonce keloidní jizva. Poškození či jiné změny sluchu jsou prakticky vyloučené. Zkušenosti s Gyncentrem já osobně nemám a ani nevím kdo z kolegů tam momentálně působí, takže Vám ani neporadím, nicméně seznam plastických chirurgů a certifikovaných estetických chirurgů najdete na wewbových stránkách Společnosti plastické chirurgie.
Hezký den !
T.Kydlíček


operace prsou

(příspěvek číslo: 2629)
dne: 22.03. 2010

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho po kojení je možná operace prsou a také, zda-li je možné provést dvě operace najednou, nos+prsa. Děkuji Jana

Dobrý den,
je to individuální, já doporučuji odstup alespoň 4, lépe však 6 měsíců. Spojovat operace prsů a nosu je sice možné, ale nevhodné. Jednalo by se o dlouhý výkon, čemuž by odpovídala i vyšší pravděpodobnost komplikací. Jednoznačně dávám tedy přednost operovat ve dvou dobách. Ale jak jsem napsal, možné to v zásadě je, jenom to nevidím jako medicínsky spávné.
Hezký den !
T.Kydlíček


dotaz

(příspěvek číslo: 2628)
dne: 22.03. 2010

dobry den chtela jsem se zeptat je mi 36 mam stale silne bolesti zad diky velkemu poprsi velikosti 9 dokor mi sepsal zadost i s dokumentaci na zmenseni prsu ale VZP mi to zamitla tak jsem se chtela zeptat jak mam dal postupovat dekuju

Dobrý den,
pokud Vám Vaše ZP žádost zamítla, pak zbývá jediné - operaci si uhradit ve vlastní režii. Nebudeme ale předbíhat, myslím, že nejlepší co můžeme nyní udělat je se setkat a vše společně zvážit. Navštivte mě nějaké pondělí dopoledne (8,30 - 11,30 hod.) ve FN Plzeň-Lochotín vchod B, 6. patro, kde mám poradnu pro podobnou problematiku a uvidíme co by se dalo dělat.
Hezký den!
T.Kydlíček


Dotaz k liposukci

(příspěvek číslo: 2627)
dne: 21.03. 2010

Dobrý den,

uvažuji o liposukci. Ráda bych, věděla jestli všechny metody jsou účinné i na odbourání celulitidy ?

Děkuji

Dobrý den,
k určitému zlepšení celulitidy po liposukci dochází, to ano, ale o odbourání se mluvit nedá. Je mi líto, ale celulitida na svojí opravdu účinnou léčebnou metodu zatím ještě čeká.
Hezký den !
T.Kydlíček


dotaz

(příspěvek číslo: 2626)
dne: 21.03. 2010

Dobry den,
chtela jsem se zeptat zdali se da plastika prsu i na splatky.Dekuji Hajova

Dobrý den,
nikoli, splátky po neblahých zkušenostech již neposkytuji. Mohu zprostředovat poměrně výhodnou půjčku u Čs.Spořitelny, která udělá stejnou službu, to ano, ale splátky ne, je mi líto.
Hezký den !
T.Kydlíček


PLASTIKA BŘICHA

(příspěvek číslo: 2625)
dne: 20.03. 2010

DOBRÝ DEN, PANE DOKTORE CHCI SE ZEPTAT KOLIK BY STÁLA PLASTIKA BŘICHA SPOJENÁ S LIPOSUKCÍ BOKŮ.DĚKUJI ZA ODPOVĚD.SOFIE M.

Dobrý den,
cena abdominoplastiky včetně liposukce boků, dvoudenní hospitalizace a elastického kompresivního prádla, tedy konečná cena by činila 35.000,-Kč.
Hezký den !
T.Kydlíček


Nízký věk

(příspěvek číslo: 2624)
dne: 20.03. 2010

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestly si mohu nechat zvětšit poprsí v 16-ti letech.Rodiče mi na to daly souhlas,spíš nevím jestly by nepřekážel spíše můj nízký věk,tělo je třeba ještě ve vývinu a to by mohl být problém?

Dobrý den,
z čistě technického hlediska to možné je, ale já osobně bych doporučil z více důvodů ještě vyčkat cca 2 roky. Jedná se totiž o zásah nejen do prsu, ale i do psychiky ženy, takže já doporučuji vyčkat dospělosti, tedy alespoň do 18 let věku. Shrnul bych to tedy tak, že možné to je, vhodné ale nikoli.
Hezký den !
T.Kydlíček


augmentace prsou

(příspěvek číslo: 2623)
dne: 19.03. 2010

Dobrý den,dnes jsem byla na konzultaci ohledně augmentace a ta mi pane Dr.nebyla doporučena,prý mám slabou kůži a málo žlázy a implantát by vypadal nevzhledně.Je mi 33let,mám dvě děti a prsa mám tak č.jedna,povislá.Jsem z toho neštastná.Už se Vám stalo,že jste někoho z tohoto důvodu neoperoval?Předem děkuji za odpověd

Dobrý den,
ano, stalo se to a to docela často. Estetická operace se má provádět tehdy, je-li reálná šance na dobrý efekt a spokojenost pacientky. Lékař, se kterým Jste Vaše přání konzultovala nejspíše došel k závěru, že by Vám operací spíše uškodil než prospěl a tak Vám operaci nedoporučil. Těžko se k tomuto bez znalosti bližšího nějak vyjadřovat, nicméně vždy platí, že zdrženlivost není nikdy na škodu, na druhé straně však klientka může (a má) často na věc jiný pohled naž lékař, takže třeba i z pohledu chirurga nedokonalý výsledek by byl pro ženu pomocí...Je to často těžké rozhodování.
Hezký den !


špička nosu

(příspěvek číslo: 2622)
dne: 17.03. 2010

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat zda li jde upravit pouze špička nosu.Mám široký kořen nosu ,ale to mě netrápí spíše špička ta je jak bambulka.Kolik by stálá taková uprava a jaká je doba hospitalizace.Děkuji za odpověď

Dobrý den,
ano, možné to je, rinoplastika špičky nosu je dokonce poměrně častý výkon. Operovat lze v celkové i místní anestézii (což hodně ovlivňuje cenu operace), ale já osobně bych volil narkózu celkovou...:-)Doba hospitalizace je 1 dena a kompletní cena by se pak pohybovala od 23 - 28.000,- Kč dle typu narkózy.
Hezký den !
T.Kydlíček


tuková bulka

(příspěvek číslo: 2621)
dne: 16.03. 2010

Pane doktore mám na Vás prosbu o radu.Na tváři mám neohraničenou tukovou bulku.Lze jinou cestou než chirurgickým zákrokem se jí zbavit?Prý kdyby byla ohraničená šla by operativně odstranit.Děkuji za radu.Jirka

Dobrý den,
myslím, že se spíše jedná o retenční cystu, aterom, ale i pokud by se jednalo skutečně o lipom jiná možnost než chirurgický zíákrok, bohužel, neexistuje.Není ale třeba se toho bát, jedná se o malý a rychlý výkon. Žádný strach.
Hezký den !
T.Kydlíček


<< < 36 / 131 > >>