Plastická estetická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, s.r.o.

Areál fakultní nemocnice Plzeň, vchod C „stará“ budova, 6. patro

Nové dotazy už není možné přidávat! V případě dotazů se na nás obraťte osobně prostřednictvím e-mailu kydlicek@gmail.com


Lenka

(příspěvek číslo: 3394)
dne: 30.08.2014

Dobrý den pane doktore. Je možné, že po liposukci bříška, se tuk vrátí zpět na odsáté místo? Jedna známá říkala, že její kolegyně podstoupila liposukci invazivní a do roku to měla zpátky. Děkuji Vám moc.

Dobrý den,
ano, zbylé tukové buňky stále mají schopnost ukládat tuk, ovšem v místě, kde se liposukce prováděla se již nevytvoří tukový polštář, čili pokud se pacientka spraví, tak ne již často citovanou "pneumatikou"... Liposukce (vlastně jakákoliv estetická operace) má být v kontextu s optimalizací životního stylu. Např. pokud pacientka nezmění stravovací návyky je nesmysl očekávat, že nepřibere. Liposukce NENÍ metodou redukce, ale metodou body contouringu.
Hezký den !
T.Kydlíček


Lucie

(příspěvek číslo: 3393)
dne: 24.08.2014

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik by stála operace vpáčených bradavek, při přerušení mlékovodů. Předem moc děkuji.

Dobrý den,
operace vpáčených bradavek stojí 9.500,-Kč, jedná se o operaci v místním umrtvení a prováděnou ambulantně.
Hezký den !
T.Kydlíček


Úhrada pojišťovnou

(příspěvek číslo: 3392)
dne: 18.08.2014

Dobrý den,
mám šanci aby mi pojišťovna hradila zmenšení prsou?? Než jsem otěhotněla nosila jsem košíčky E, po porodu až do dnes mi zůstala velikost H. Nejsem nijak štíhlá, ale ani ne obézní a dost mojí velikostí prsů trpí páteř. Navíc kojením nemám ani prsa pevná a mám z nich spíš psychické problémy.

Děkuji za radu

Dobrý den,
potíže, o kterých píšete jsou velice časté a častý je i dotaz na úhradu zdravotní pojišťovnou. Řešení je vcelku jednoduché - pokud lze stav hodnotit jako gigantomastii a lze tak předpokládat, že operace bude provázena opravdu podstatným zmenšením, pak je možné zdravotní pojišťovnu požádat o úhradu pojišťovnou. Vše je ale trošku složitější než jsem napsal, proto je vždy nutné se sejít a společně si říct jaké jsou možnosti a s čím je nutné počítat.
Hezký den !
T.Kydlíček


L.

(příspěvek číslo: 3391)
dne: 12.08.2014

Dobrý den pane doktore, za jak dlouho, po liposukci boků lze podstoupit i plastiku prsou? Počítám s nošením prádla po liposukci 3měsíce. Děkuji za odpověď. S pozdravem L.

Dobrý den,
čistě teoreticky stačí rozestup mezi operacemi v celkové anestézii 3 týdny. Pokud bychom to ale vzali čistě selským rozumem, viděl bych alespoň 2 měsíční odstup jako rozumný.
Hezký den !
T.Kydlíček


Veronika

(příspěvek číslo: 3390)
dne: 06.08.2014

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda u vás provádíte také laserové odstranění varixů? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,
je mi líto, ale asi Vás zklamu - varixům se vůbec nevěnuji, nepatří to do našeho oboru. Dnes se již jedná o samostatnou podkapitolu chirurgie a měl by to tedy operovat ten, který se v problematice dobře orientuje.
Hezký den !
T.Kydlíček


Zuzana

(příspěvek číslo: 3389)
dne: 31.07.2014

Dobry den pane Doktore chtela jsem se zeptat na plastiku bricha jsem po porodu uz 3roky a mam docela velkej previs bricha snazila sem se to odstranit cvicenim,ale nepomohlo mi to ted momentalne teda cekam druhe miminko a obavam se ze to bude jeste horsi nez po prvnim porodu..mam uz i nejake zdravotni problemi myslite si ze by mi tento zakrok uhradila pojistovna??? dekuji za odpoved

Dobrý den,
problém, o kterém píšete je poměrně častý. Nadbytek kožnětukové vrstvy na přední stěně břišní je častým následkem gravidity a nelze jej vyřešit jinak než operací. Během tohoto výkonu, abdominoplastiky, se odstraní nadbytečná kožnětuková vrstva a obvykle se zpevní i svalová vrstva. Jedná se však až na malé výjimky o výkon estetický, tedy plně hrazený klientkou.
Hezký den !
T.Kydlíček


Abdominoplastika

(příspěvek číslo: 3388)
dne: 26.10. 2012

Dobrý den, Pane doktore. Chtěla jsem se zeptat. Mám problém s břichem a bokama. Jsem skoro 6 let po porodu syna císařským řezem , už jsem byla i na vyšetření a mám rozestoupene břišní svaly a povyslou hodně povyslou kůži na břiše , je mi 25 let. Stydím se za své tělo. Ale problém je ten že finančně to nejsem schopná dát dohromady. Slyšela jsem že se dá dostat někam kde by mi to udělalai zadarmo ale stím že by mě kompletně natáčeli a pak by to asi vidělo spousta lidí tak jsem se Vás chtěla zeptat zda mi neporadíte. Diety a ani cvičení mi nepomohlo a že tu vůli k tomu mám ale je to bezezměn.
Předem děkuji Za Odpověd.

Dobrý den,
potíže, o kterých píšete jsou velice časté, proto také je abdominoplastika velice častou operací u žen věech věkových kategorií. S operací Vám mohu pomoci, ale s financováním nevím jak Vám poradit, je mi líto. O pracovištri, o kterém se zmiňujete jsem neslyšel, takže skutečně nevím jakým směrem byste se měla dát, aby se operace dala uskutečnit. Je mi líto.
Hezký den !
T.Kydlíček


rhinoplastika

(příspěvek číslo: 3387)
dne: 25.10. 2012

Dobrý den pane doktore,jsem 7.týdnu po kompletní rhinoplastice. Nos byl po sundání sádry opravdu moc hezký,ale bohužel se mi na špičce nosu udělala zbytnělá jizva a z profilu už není nos rovný,ale je tam nepřirozený zlom a špička je bambule. Zajímalo by mě,jestli se s tím dá něco dělat? V případě,že ano - je tam riziko,že se mi to může udělat znovu? Moc děkuji za radu.

Dobrý den,
rinoplastika, tedy operace nosu, je vysoká pilotáž. Technicky obtížná operace, komplikovaná anatomie a težko ovlivnitelné hojení z ní často dělá opravdový problém. To platí pro primární rinoplastiku, pro sekundární však obzvláště. Vždy je teřba mít na paměti, že nos po operaci prodělává až rok trvající konzolidaci (přesněji řečeno hojení a pak konzolidaci tkání), které se navenek projevují různě intenzivními změnami tvaru. Sedm týdnů je velice krárká doba na hodnocení a i když je to pro Vás jistě nepoříjmené, je třeba vyčkat. V této chvíli nelze nic předjímat, vyčkejte. Chápu, že to nezní dobře, ale to je jediné rozumné co se dá dělat. Ostatně operace v této chvíli stejně nepřichází do úvahy, takže jí osobně doporučuji masáže špičky nosu a vyčkat jakkoli to nezní dobře... Mějte trpělivost a vyčkejte, nic moudřejšího teď stejně nelze dělat.
Hezký den !
T.Kydlíček


Jizva

(příspěvek číslo: 3386)
dne: 25.10. 2012

Dobrý den,
mám krabatou jizvu na koleni ve velikosti dvacetikoruny. Chtěla bych se zeptat, kolik by mě stálo její odstranění a zda tuto operaci provádíte. Děkuji

Dobrý den,
ano, provádím a cena je odvislá od typu umrtvení (celková x místní)a rozsahu operace. POkud by byla velikosti dvacetikoruny, pak by nejspíše bylo možné operovat v místním umrtvení a bez hospitalizace, takžře cena by se pohybovala okolo 1.000,-Kč.
Hezký den !
T.Kydlíček


modelace prsu

(příspěvek číslo: 3385)
dne: 21.10. 2012

Dobrý den pane doktore
Zajímalo by mě jak dlouho po porodu se modelace prsu doporučuje?

Dobrý den,
na to neplatí žádné jednoznačné schéma. Já osobně myslím, že je to již možné 4 - 6 měsíců od ukončeného kojení.
Hezký den !
T.Kydlíček


liposukce

(příspěvek číslo: 3384)
dne: 19.10. 2012

Dobrý den pane doktore, předběžně jsme spolu domluvení na provedení liposukce v celkové narkóze, a to boků a vnitřní strany stehen. Chtěla jsem se ještě zeptat, kdybych chtěla ještě podstoupit liposukci paží, lze tuto oblast provést bez narkózy ? a bude to lepší provézt před či po liposukci domluvených dolních partií? Děkuji za Váš čas a odpověď.

Dobrý den,
pokud již budeme operovat stehna a boky, pak není problém doplnit i paže. Asi není důvod jedno provádět v celkové a druhé v místním umrtvení. Čiste teoreticky to ale možné je.
Hezký den !
T.Kydlíček


plastika víček - řasy

(příspěvek číslo: 3383)
dne: 14.10. 2012

Dobrý den pane doktore, mám dotaz, zda by šly do víček vložit - všít řasy, když žádné nemám? Trápím se tím přes 40let, naštěstí nosím dioptrické brýle, tak to mohu trochu skrývat, děkuji za odpověd

Dobrý den,
velice rády bych Vám nějak pomohl, ale o tuto problematiku se cíleně nezajímám, takže ani bnemám nějak aktuální přehled jak by se problém dal řešit. je mi líto, ale asi Vám nepomohu.
Hezký den !
T.Kydlíček


Močení

(příspěvek číslo: 3382)
dne: 14.10. 2012

Dobrý den,pane doktore.Mám dotaz ohledně močení.Je mi 36let.Ve svých 22letech jsem byl na operaci s hypospadiíí,ta se dle mého názoru moc nepovedla,ale s tím nejspíš už nic neudělám.Ale k mému dotazu,přijde mi,že me močení je občas dost slabé a trvá dlouho a moč se někdy dost jako roztřikuje.Je to dáno operací nebo to může mít nějakou příčinu.Podotýkám,že tento stav trvá od operace,ale až teď jsem našel odvahu se někomu svěřit.Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
hypospádie je vrozená vada zevního mužského genitálu, která zejména v těžších stupních dokáže svého nositele pořádně potrápit.Pokud je problémem slabý proud rozstřikující se moči, pak by určitě stálo za to se podívat, zda není močová roura někde zúžena a zda opravdu dochází k úplnému vymočení, k vyprázdnění močového měchýře. Tato problematika ovšem patří do péče urologa kam se také doporučuji obrátit.
Hezký den !
T.Kydlíček


Modelace hýždí

(příspěvek číslo: 3381)
dne: 11.10. 2012

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda děláte i modelaci hýždí. Myslím tvarování implantátem. Mám plochý zadek a dlouholetý komplex. Nikde v diskuzi jsem to nenašla... a také zda působíte jen v Plzni nebo i na jiném pracovišti, např. na Moravě, děkuji

Dobrý den,
dělám, ale podotýkám, že velice, velice nerad. Hýždě jsou nejenom estetický prvek, ale hýžďové svaly plní i řadu důležitých funkcí. Pokud to není nezbytné, hýžďovým implantátům se vyhýbám.
Na Moravě nepůsobím, škoda, když mi ale napíšete, odkud Jste, někoho Vám rád doporučím.
Hezký den !
T.Kydlíček


boky

(příspěvek číslo: 3380)
dne: 10.10. 2012

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda odstranujete přebytek kůže na bocích jsem po abdominoplastice 9měsíců břicho už mi nevisí jenže ted ty boky jsou převisle jako bylo to břicho ,,dá se to nějak upravit a co všechno to obnáší jaká doba hojení,cena atd předem díky za odpověď

Dobrý den,
ano, tyto výkony provádím. Obecně řečeno, není problém něco někde odstranit, problémem je co s jizvami, které nikdy nezmizí... Vlastní výkon by nějak výrazněji slotižý rozhodně nebyl, ale je třeba pečlivě promyslet, zda by přítiomnost jizvy nebyla větší potíží než uváděný kožnětukový nadbytek. Pokud byste chtěla záležitost probrat podrobněji, můžeme si domluvit osobní konzultaci. Pak se můžete rozhodnout.
Hezký den !
T.Kydlíček


Operace nosu

(příspěvek číslo: 3379)
dne: 6.10. 2012

Dobrý den, chtěla bych nechat upravit křídla nosu, spíše jedno křídlo podle toho druhého...muj nos zkrátka vypadá z každé strany jinak. na kolik příjde operace? mam taky pak dlahu? jak to je? měla jsem již před 12ti lety operaci nosu, ale tehdy křídla nedělali....díky

Dobrý den,
těžko na tomto místě hodnotit, určitě by bylo ideální Vás nejdříve vidět a pak teprve zhodnotit další postup. Každopádně ale nabádám k rozvaze, nos je sám o sobě problematický, takže opatrnost je na místě.
Hezký den !
T.Kydlíček


Operace prsů - předoper. vyšetřrení a narkóza

(příspěvek číslo: 3377)
dne: 5.10. 2012

Dobrý den,

přemýšlím o operaci zmenšení prsů ve FN Lochotín a mám dva dotazy:

1) pokud si operaci uhradím sama, jaká předoperační vyšetření musím mít, jak stará nejvýše mohou být (zda 1 týden, nebo více, či méně) a zda je musím absolvovat ve FN Lochotín, nebo i v jiném zdravot. zařízení

2) narkóza - tak trochu váhám s touto operací kvůli narkóze - moje kamarádka byla před 8 lety na operaci žlučníku a po narkóze byla den v bezvědomí a i další dny po operaci jí bylo dost zle. Slyšela jsem, že do dnešní doby oblast anesteziologie prodělala vývoj k lepšímu a dnešní narkózy jsou o mnoho bezpečnější. Napište mi prosím na tuto problematiku svůj názor.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,
předoperační vyšetření slouží k objektivizaci zdravotního stavu před operací. Jsou nezbytná a pokud se jedná o operaci prsů, pak kromě interního vyšetření (EKG + tzv. laboratorní screening) + mammologické vyšetření (vyšetření odborníkem + sonografie). Vyšetření se může absolvovat prakticky kdekoliv.
Narkóza skutečně udělala velký pokrok a v sočasnosti je velice bezpečná. U Vaší kamarádky se jednalo o jiný výkon, takže je otázka, proč byl zrovna takový průběh. Po narkóze může dojít ke zvracení, pocitům na zvracení apod., ale to je přechodné a obvykle i krátkodobé.
Každopádně před operací je nutné 2 - 3 týdny být absolutně zdráva, byýt dobře zavodněná a nebrat léky jako Acylpyrin, Aspirin, které mění krevní srážlivot a vysadit hormonální tabletovou antikoncepci.
Hezký den !
T.Kydlíček


Menstruace a operace prsou

(příspěvek číslo: 3376)
dne: 5.10. 2012

Dobrý den, pane doktore,

přemýšlím o operaci zmenšení prsou a mám takovýto dotaz: Vím, že při operaci by žena neměla mít menstruaci. U mě je ten problém, že ji mívám velmi nepravidelně, a tak je u mě těžké naplánovat si operaci tak, abych se "strefila" zrovna na dobu, kdy ji nebudu mít. Proto se chci zeptat: kdyby mi naplánovaná operace vyšla např. na první den menstruace či na poslední dva dny, kdy je už jen velmi slabá, lze operovat při tak slabé menstruaci? Menses mívám 7 dnů, ale jen 2. a 3. den je hodně silná, v tyto dny bych ani operovat nechtěla, ale tak od 4. dne se cítím docela dobře. Odpovězte mi tedy, prosím, jestli žena při operaci zmenšení prsou nesmí mít menses vůbec, tedy ani slabý, a nebo slabá menstruace při operaci nevadí. Při mé nepravidelnosti bych mohla odkládat termín operace z těchto důvodů i vícekrát. Děkuji moc za odpověď

Dobrý den,
každé pracoviště má poněkud odlišné zvyklosti. Já osobně menses toleruji pokud nejsou intenzivní a bolestivé a pokud neoperujeme např. břicho, či stehna. U Vás je naplánována redukční operace prsů, která může (ale nemusí) být spojena s větší krevní ztrátou. Pokud by to tak bylo, pak by další ztráty intenzivními menses byly nežádoucí. V takovém případě bych jednoznačně doporučil vyčkat až do intermernstrua, čili na dobu mezi menstruacemi, kdy jsou krevní ztráty již dohrazeny. Problém tedy nestojí tak, zda menses operatérovi vadí či ne, ale nakolik zbytečně zatíží operovanou ženu.
Hezký den !
T.Kydlíček


Korekce prsa

(příspěvek číslo: 3375)
dne: 3.10. 2012

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat na možnost korekce prsa hraženou pojišťovnou. Pro chronický zánět v prsu jsem během čtyř let prodělala více než 20 incizí, proto byl proveden razantnější zákrok s odstraněním části žlázy. Že část prsu chybí patrné a ráda bych to nějak řešila. Je mi 30 let.
Děkuji

Dobrý den,
určitě by bylo vhodné, kdybyste mě navštívila nějaké pondělí dopoledne (8,30 - 11,30 hod.) ve Fakultní nemocnici v Plzni-Lochotíně, vchod B, 6.patro, kde mám poradnu pro podobnou problematioku. Podíváme se a uvidíme co se dá dělat, určitě to nějak zvládneme.
Hezký den !
T.Kydlíček


Termín operace

(příspěvek číslo: 3374)
dne: 3.10. 2012

Dobrý den, mám zájem o operaci zmenšení prsou. Chci se zeptat, jaká je u Vás po první osobní konzultaci obvyklá čekací doba na operaci, pokud si ji budu hradit sama. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
děkuji Vám za důvěru a za mailík! Velice rád Vám pomohu, ale dříve než se rozhodneme pro nějaké řešení, měli bychom se sejít a vše pořádně zvážit a posoudit. K rozhodnutí pro individuálně optimální řešení je nutné znát Vaše přání, stav prsů, anatomické poměry. Konzultace je tedy naprosto nezbytná a má zásadní význam pro další postup.
Termín osobního setkání, konzultace, si můžeme domluvit buď takto, mailem, nebo telefonicky na č. 603 838 838 či 603 898 514, trvá okolo hodiny a neplatí se.
Čekací doba se pohybuje mezi 1 - 1,5 měsícem, ale to všechno si určitě řekneme.
Přeji hezký den!
T.Kydlíček


Rozdílná velikost prsou

(příspěvek číslo: 3373)
dne: 30.09. 2012

Dobrý den pane doktore, chtěla bych se zeptat jaké mám možnosti když mám jedno prso skoro o číslo a půl větší než to druhé. Vím že to má většina žen ale mě tahle asymetrie hodně vadí. Případně by mě zajímalo jestli se tohle dá nějakým způsobem řešit s pojišťovnou. Děkuji

Dobrý den,
asymetrie je skutečně do jisté míry fyziologická a neřeší se. Pokud přesáhne určitou mez, pak se ubvykle hledá vhodné řešení. Pokud máte problémy, o kterých píšete, pak je na místě se sejít, podívat se a vše pečlivě zvážit. Ze zkušenosti a z toho co jsem uvedl ale vyplývá, že většina asymetrií je považována za kosmetický problém a tudíž operace není hrazena zdravotními pojišťovnami, pouze v situaci, kde lze stav považovat za vrozenou vadu, pak je možné o spolupráci se zdrav.pojišťovnou uvažovat.
Hezký den !
T.Kydlíček


Rhinoplasika

(příspěvek číslo: 3372)
dne: 26.09. 2012

Dobrý den,
chtěla bych podstoupit plastiku nosu. Pracuji jako servírka. Kdy je tak možný návrat do práce (samozřejně myslím bez sádry).
Děkuji

Dobrý den,
operace nosu, rinoplastika se bezprostředně hojí 2 týdny, pak následuje ještě 1 - 2 týdny období rekonvalescence, kdy je třeba počítat se zbytkovými otoky a podlitinami. Čistě teoreticky je možné se do práce vrátit již po dvou týdnech.
Hezký den !
T.Kydlíček


hojení jizvy

(příspěvek číslo: 3371)
dne: 26.09. 2012

Dobrý den, pane doktore. Jsem 16 dnů po operaci štítné žlázy. Otoky i hematom v okolí rány se postupně vstřebaly, ale v levém rohu jizvy je asi půl cm ztluštělý cíp, prý se jedná o infiltrát a může, ale nemusí se vstřebat. Jaký byste doporučil nyní postup péče o jizvu (např. silikonový gel, silik. náplasti nebo spíše gel s heparinem, podporu Wobenzymem, ATB apod.) S jakým čas. odstupem řešit situaci, pokud se to nevstřebá a jak - uvolnění rány a plastika nebo laser? Moc Vám děkuji.

Dobrý den,
16 dní od opereace je krátká doba. Rána se zhojila, tkáně a vlastní jizva však začínají prodělávat konzolidaci, která se projeví různě intenzivními morfologickými změnami. Jakékoliv definitivní hodnocení, či úvahy o další operaci jsou velice předčasné a nejsou tedy na místě. Nyní je třeba zahájit péči o jizvu a trpělivě vydržet o ní pečovat řadu měsíců až do doby, kdy je jizva jemná, měkká, bledá a nebolestivá a kdy se již dále měnit nebude. Trvá to obvykle 6 - 12 měsíců a teprve po této době je možné přemýšlet např. o operaci. Do té doby doporučuji systematickou a intenzivní péči o jizvu sestávající se z ochrany jizvy před UV zářením, tlakových masáží jizvy a celodenní aplikací silikonové náplasti (např. Newgel, Topigel apod.
Hezký den !
T.Kydlíček


zmenšení prsou

(příspěvek číslo: 3370)
dne: 26.09. 2012

Dobrý den, mám zájem o zmenšení prsou.Chtěla bych se zeptat jak to u vás probíhá a na co se mám připravit a zdali je možná konzultace osobně, kolik takovýchto zákroků za rok jste provedli?
díky za odpověď

Dobrý den,
děkuji Vám za důvěru a za mailík! Velice rád Vám pomohu, ale dříve než se rozhodneme pro nějaké řešení, měli bychom se sejít a vše pořádně zvážit a posoudit. K rozhodnutí pro individuálně optimální řešení je nutné znát nejenom Vaše přání a představy, ale i stav prsů, anatomické poměry, zdravotní stav apod. Konzultace je tedy naprosto nezbytná a má klíčový význam. Termín osobního setkání, konzultace, si můžeme domluvit buď takto, mailem, nebo telefonicky na č. 603 838 838 či 603 898 514, trvá okolo hodiny a neplatí se. Plastickým chirurgem jsem před 20 let, takže redukcí prsů a modelací jsem provedl již opravdu hodně.
Přeji hezký den!
T.Kydlíček


Nadváha

(příspěvek číslo: 3369)
dne: 24.09. 2012

Dobrý den chtěla bych se vás zeptat potřebovala bych liposuxi břicha a boků šlo by to? a nějak zvědčit zadek děkuji za odpovět a kolik by to stálo?

Dobrý den,
v názvu příspěvku máte "nadváha". Pokud by to byla nadváha, pak žádný problém, nicméně jsem zvyklý, že u čechů je nadváha eufemismem a ve skutečnosti se jedná o obezitu se vším všudy a to by situaci měnilo radikálně - liposukce není metoda redukce tělesné hmotnosti, či řešení nadváhy. Je to metoda k dosažení žádaných tělesných tvarů a křivek. Pokud trpíte obezitou, pak navrhuji nejdříve vyřešit tento problém a to dieteticky. Pak přijde ten pravý čas na liposukci a eventuálně i na gluteální implantáty.
Herzký den !
T.Kydlíček


<< < 9 / 12 > >>