Plastická estetická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, s.r.o.

Areál fakultní nemocnice Plzeň, vchod C „stará“ budova, 6. patro

Přidat nový dotaz +


fyziologicky roztok -prsni inplantat

(příspěvek číslo: 1756)
dne: 3.06. 2008

dobry den ,chtela sem se zeptat,jestli se v CR dela zvetsovani poprsi fyziologickym roztokem,je to udajne voda... Tady v Usa je to velmi popularni,ale jak jiste vite tak rizika vam nikdo nerekne kdyz jde o penize.plastika se stava byznysem.Mela bych dotaz jestli mi muzete napsat vsechno co vite o tehle inplantaci .Chci znat nazor ceskeho lekare.dekuji s pozdravem G.

Dobrý den !
V USA byla situace okolo implantátů chvíli nepřehledná. Nyní je ale používání silikonových gelových implantátů povoleno úřadem FDA ( US Food and Drug Administration, www.fda.gov ), takže využívání implantátů plněných fyziologickým roztokem (0,9% roztok NaCl ) nemá již opodstatnění. Ty totiž byly používány jako náhradní řešení po dobu, kdy FDA gelové implantáty nedoporučovalo ( ale také nezakazovalo ...). Tyto implantáty mají více komplikací perikapsulární fibrózy, navíc z nich dochází k úniku roztoku. Pokud vím, nikdo v ČR je nepoužívá a jejich použití také nepovažuji za opodstatněné. Gelové prsní implantáty považuji za bezpečné a neexistují toho času seriózní informace o jejich škodlivosti.Doporučuji se podívat na stránky společnosti IQUAM ( www.iquam.org ), která se zabývá bezpečnou augmentací v mezikontinentálním měřítku.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zvětšení prsou

(příspěvek číslo: 1755)
dne: 3.06. 2008

Dobrý den, chci se zeptat jestli máte nějakou zkušenost se zvětšením prsou u diabetičky I. typu, jsem 2 roky po porodu, komplikace žádné nemám, DM mám 6 let a podstoupila jsem i tumescentní liposukci bez problémů. Případně jestli bych se mohla objednat na konzultaci. Děkuji

Dobrý den !
Zkušenosti mám dobré. Podmínkou je dobře kompenzovaný diabetes a souhlas Vašeho diabetologa.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Gynekomastie

(příspěvek číslo: 1754)
dne: 3.06. 2008

Dobrý den měl bych dotaz.Mam gynekomastii a ztoho psychické problemy,nekde jsem cetl ze gynekomastii hradí z části pojiš´tovna.Chtel sem se zeptat jak to tedy je a na kolik by me operace vyšla a za jak dlouho se mohu vratit do prace.Dekuji M.

Dobrý den !
Pokud se jedná o "pravou" gynekomastii, tedy stav, kdy je zvětšená prsní žláza, pak je operace skutečně hrazená zdrav. pojitovnami. Pokud se ale jedná o tzv. pseudogynekomastiim kdy zvětšení prsů je dáno tukovou tkání, pak ji lze řešit liposukcí jako kosmetic¨kou záležitost a celková cena by pak činila 25.000,-Kč.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


plastika nosu

(příspěvek číslo: 1753)
dne: 1.06. 2008

Ráda bych se zeptala jak probíha plastika nosu po úraze, kdy kus nosu chybí ( levé chřípí)?? kde se berou štěpy atd. ... a za jak dlouho po úraze je možně tuto operaci podstoupit zda se čeká na zhojení nosu a až se uvidí co zbylo? a také zda je zákrok hrazen pojišťovnou ? děkuji za odpověď

Dobrý den !
Rekonstrukční operace zdravotní pojišťovnou hrazená je, ale pokud se neseznámím se stavem Vašeho nosu, nemohu se již k ničemu blíže vyjádřit aniž bych riskoval, že budu psát nesmysly. Rekonstrukce nosu jsou totiž vždycky nesmírně individuální a delikítní, takže je třeba Vá vyšetřit a zvážit co dál. Štěpy, o kterých píšete jsou jen jednou z možností a jejich použití je relativně omezené.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Asymetrie prsů

(příspěvek číslo: 1752)
dne: 31.05. 2008

Dobrý den,
Je mi 20 let a již od puberty mě trápí velká asymetrie prsů. Již od 12ti let mi prsa rostly nesouměrně-levé je značně větší.Dost mi to komplikuje život-nemůžu si obléct uplá trička či plavky,protože se pak stávám středem pozornosti zejména místních puběrťáků,což je dost nepříjemné... Jinak mám postavu docela pěknou,štíhlou. Uvažuji o chirurgické opravě prsů,ale předtím bych potřebovala vědět několik věcí:
1) Hradí operaci pojišťovna nebo bych si ji musela hradit sama (jde o vrozenou vadu)? Jsem studentka VŠ bez možnosti přivýdělku,takže bych si drahou operaci nemohla dovolit.
2) Jak dlouhá je nutná hospitalizace a jak dlouho musí člověk zůstat v pracovní neschopnosti? (Učím se na zdravotní sestru a často máme praxe,kde musím vykonávat poměrně těžkou fyzickou práci-zvedání pacientů apod).
3) Mohl byste mi prosím poradit nějakou kliniku na Severní Moravě (okolí měst Bruntál,Šternberk,Olomouc,Šumperk)?
Děkuji Jana

Dobrý den !
Asymetrie, tedy stav, kdy každý prs je jinak velký a mívá i poněkud jiný tvar je velmi častý stav a pokud nepřekročí určitou míru, pak ani moc nevadí.Pokud jsou ale rozdíly velké a asymetrie je nápadná, pak stav vadí a obvykle dospěje k nějakému řešení. K jakému, to je otázka přísně individuální a nelze na na ní bez znalosti situace odpovědět. Obvykle se kombinuje modelace, zmenšení a augmentace. Anatomické poměry také rozhodují o tom, zda se jedná či nejedná o vrozenou vadu a zda úhrada zdrav.pojišťovny je či není na místě. Tyto všechny otázky by Vám měl zodpovědět lékař, na kterého se obrátíte. Pokud Jste na severní Moravě, tak bych namátkou uvažoval o Dr.D.Raškovi z Třince event. prim.Dr.B.Vřeskému z Ostravy, ale na Moravě působí řada dalších zkušených a dobrých lékařů, takže doporučuji se podívat do internetu.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zmenšení prsou

(příspěvek číslo: 1751)
dne: 29.05. 2008

Dobrý den.Mam dotaz ohledně zmenšení prsou.Mam č.E-F.a je mi 19!Mam problém se zady.Chtěla bych věďet jaká pojištovna hradí operaci a asi kolik procent uhradí.Předem děkuji za odpověď

Dobrý den !
V situacích jako je Vaše by se nejdříve měla uskutečnit návštěva v naší ambulanci, kdy rozhodneme o tom zda se jedná či nejedná o zdravotní indikaci zmenšovací operace prsů a toto předurčí další postup.Doporučuji tedy zaběhnout do ambulance oddělení plastické chirurgie FN Plzeň, kde se na Vás podíváme a zvážíme další postup.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Bříško

(příspěvek číslo: 1750)
dne: 29.05. 2008

Dobrý den, píši Vám k příspěvku č. 1741, mám tři děti, které jsem rodila sekcí a i po vytrvalém cvičení mám bříško stále velké, připadám si jako trvale těhotná. Od posledního porodu uplynulo již šest let. Bylo by možné ho operativně zpevnit a vypnout přebývající kůži?
Děkuji Marie

Dobrý den !
Ano, nejspíše byste byla vhodnou adeptkou k abdominoplastice, při které se, jak píšete, odstraní kožnětukový nadbytek a zpevní přímé břišní svaly. Definitivně je ale možné rozhodnout až po důkladném vyšetření.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Bříško

(příspěvek číslo: 1749)
dne: 29.05. 2008

Dobrý den, píši Vám k příspěvku č. 1741, mám tři děti, které jsem rodila sekcí a i po vytrvalém cvičení mám bříško stále velké, připadám si jako trvale těhotná. Od posledního porodu uplynulo již šest let. Bylo by možné ho operativně zpevnit a vypnout přebývající kůži?
Děkuji Marie

Dobrý den !
Ano,prakticky přesně vyjadřujete podstatu abdominoplastiky, pro kterou Jste nejspíše vhodná adeptka.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zmenšení prsou

(příspěvek číslo: 1748)
dne: 29.05. 2008

Dobrý den, pokud poj.207 mi schválí operaci ze zdravotních důvodů. Jak dlouho budu u vás čekat na operaci. Máte-li smlouvu s touto pojištovnou. Vím, že mají přednost klienti , kteří platí hotově. Děkuji.

Dobrý den !
Já osobně nemám vůbec žádné smlouvy se zdravotními pojišťovnami a to jednoduše proto, že je nechci. Současně ale pracuji i ve fakulní nemocnici na odd. plastické chirurgie, kde operuji klienty zdravotních pojišťoven, tedy provádím i zmenšovací operace prsů. Jenže tady bych Vás malinko přibrzdil. Pojišťovna sice může operaci schválit na základě ortopedického, neurologického a mammologického vyšetření, ale konečné slovo má plastická chirurg, který rozhodne o zdravotní INDIKACI k operaci rozhodne plastický chirurg a teprve když i on uzná, že se jedná o zdravotní důvody, pak je možné o operaci s úhradou pojišťovny požádat. Tedy běžný postup je opačný než píšete, proto doporučuji nejdříve návštěvu u nás.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


korekce jizvy

(příspěvek číslo: 1747)
dne: 29.05. 2008

Dobrý den,
předevčírem se mi stal úraz,při kterém mi vznikla 3 cm dlouhá tržná rána v oblasti na čele a nosu mezi obočím. Rána, která zasahovala do podkoží, mi byla sešita 3 drobnými stehy. Je mi 27 let a mám strach, že mi v obličejí zůstane jizva. Poradíte mi, jak v daaném případě postupovat? Vyčkat na zahojení, nebo co nejrychleji vyhledat plastického odborníka? Jak hojení ošetřit, aby byla jizva co nejmenší? Předem Vám děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den !
Je mi líto, ale nějaká jizva Vám zůstane. Otázkou zůstává jaká jizva, jak moc nápadná. Proto, aby byla co nejpřijatelnější byste se o ní měla systematicky starat a to by Vám měl Váš ošetřující lékař říct. Myslím, že není nutné vyhledat plastického chirurga, protože řada chirurgů všeobecných toto know-how má dobře zavedené a dobře radí svým pacientům co mají dělat. Na plastické pracoviště bych se obrátil až po poradě s chirurgem.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


zmenšení prsou - stav po operaci

(příspěvek číslo: 1746)
dne: 28.05. 2008

Dobrý den. Jsem rozhodnuta podstoupit zmenšení prsou - ráda bych si zarezervovala termín na podzim. To se ještě ozvu. Nyní bych se chtěla zeptat - za jak dlouho po operaci lze nastoupit do práce (kancelářská práce na PC) a řídit auto? Kolik dní dovolené si na to ušetřit? Stačí týden? Jaká jsou omezení po operaci a jak dlouho trvají. Je mi jasné, že případné komplikace nelze předvídat, jde mi o průměr. Děkuji za odpověď.

Dobrý den !
Redukční operace prsů je sice častá operace, nicméně se jedná o výkon poměrně delikátní, takže bychom se měli spíše setkat osobně a probrat nejenom otázky, na které se ptáte v dotaz, ale i vlastní výkon, předoperační přípravu apod. Konzultace trvá okolo 45 min, takže si dovedete představit to kvantum informací, které musíte mít... které přesahuje možnosti tohoto fóra.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Labioplastika

(příspěvek číslo: 1745)
dne: 28.05. 2008

Dobrý den pane doktore zmenšení stydkých pysků je časté dá se k tomu udělat i odříznutí přebytečné kůže na klitorisu a jaký je cenový rozdíl?Mockrát děkuji.Pavla

Dobrý den !
Ano dá, ale je třeba to pečlivě zvážit. Cenový rozdíl by nebyl žádný.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Diabetes

(příspěvek číslo: 1744)
dne: 28.05. 2008

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda je možné podstoupit plast. operaci břicha i pokud mám diabetes I. stupně. Děkuji za odpověď

Dobrý den !
Ano, operaci podstoupit lze, je nutné ale diabetes mít dlouhodobě dobře kompenzovaný a Váš ošetřující diabetolog musí s operací souhlasit. Pak operovat můžeme.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Vpadlá jizva

(příspěvek číslo: 1742)
dne: 27.05. 2008

Dobrý den.Píši k příspěvku 1737 a chtěla jsem se zeptat,zda můžeme na konzultaci přijít přímo k vám? Mám osobní zkušenost a jsem velice spokojená.S pozdravem a hezký den Anna

Dobrý dne !
Samozřejmě, žádný problém :-) ! Nejlepší termín je nějaké pondělí dopoledne ( 8,30 - 11,30 hod. ). Setřičce zdrůrazněte, že jsme domluveni a nemůžeme se minout.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


bříško

(příspěvek číslo: 1741)
dne: 26.05. 2008

Zůstala mi po čtyřech dětech vytahaná kůže na břichu kolem pupíku. Lze toto chirurgicky odstranit? Cvičení nepomáhá. Díky za odpověď

Dobrý den !
Cvičení skutečně nepomůže, řešením by mohla být abdominoplastika, ale je nutné vše nejdříve vyšetřit a zvážit.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


lýtka

(příspěvek číslo: 1740)
dne: 26.05. 2008

Dobrý den, pane doktore, mám štíhlou sportovní postavu, ale valmi silná lýtka. Dá se s tím něco dělat? Prosím o radu. Děkuji. Irena

Dobrý den !
Do určité míry může pomoci liposukce. Bohužel, jiné řešení nemáme.
Hezký den !


délka operace

(příspěvek číslo: 1739)
dne: 23.05. 2008

Je možné aby operace nosu trvala 4hodiny,když se všeobecně mluví o 1 až 2 hodinách? Můžou s narkozou souviset výpadky paměti,neschopnost si zapamatovat a podobně?

Dobrý den !
Myslím, že potíže, o kterých píšete nejsou způsobeny narkózou. Operace nosu je velmi složitá a náročná operace, takže není vyloučené, že se operace může protáhnout.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


nadpočetný prst

(příspěvek číslo: 1738)
dne: 23.05. 2008

Dobrý den, mám 11-ti měsíční dcerku, která se narodila s nadpočetným palcem u pravé ruky.Ráda bych se vás zeptala na průběh operace při odstranění, jaká jsou rizika a jakou kliniku či nemocnici nám doporučíte.Jsme z Poličky. Mnohokrát děkuji.

Dobrý den !
Nadpočetný paleček je poměrně častá vrozená vývojová vada, kdy často slabší a neúplně vyvinutý a funkčně nehodnotný paprsek nasedá na zevní plochu základního kloubu či článku palce. Odstranění je vhodné, nejedná se o nějakou těžkou, náročnou či rizikovou operaci. Operaci provádí plastičtí chirurgové, možné je se též obrátit na Ústav chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou, nebo dětské ortopedy.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Vpadlá jizva

(příspěvek číslo: 1737)
dne: 23.05. 2008

Dobrý den,Mám dceru,která měla v půlroce zauzlení střev.Bylo to velice závažné a akutní.Operovalo se narychlo.Dnes je dceři 19 let.Má ošklivou,zdeformovanou a vpadlou jizvu od pupíku až k přirození.Chci se prosím zeptat,zda je možné toto operovat a jestli tuto operaci hradí pojišťovna? S pozdravem a přáním hezkého dne Anna.

Dobrý den !
Ano, operace možná je a pokud se jedná o deformující jizvu, pak je úhrada zdrav. pojišťovny možná.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Sally

(příspěvek číslo: 1736)
dne: 22.05. 2008

Dobrý den , je mi 20 let a prsa mám 75 E ..jsem z toho na nervy a uvažuji o zmenšení prsou ...pane doktore, upřímně..je tato operace hodně nebezpečná a bolestivá ? nebo se to dá zvládnout? a anestezie nebo snad dokonce toho, že při zákroku třeba zemřu se bát nemusím...děkuji a hezký den Sally

Dobrý den !
Pokud je pacientka dobře před operací vyšetřena, připravena, je zdráva, pak riziko zmenšovací operace prsů není nijak velké. Samozřejmě, je to operace a jako taková má vždy nějaká rizika, ale ne příliš veliká, pokud se dodrží výše řečené. Bolestivost je hodně individuální záležitost, ale myslím si, že to není tak strašné a za pomoci analgézie se vše dá dobře zvládnout.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


operace

(příspěvek číslo: 1735)
dne: 22.05. 2008

Dobrý den,
ráda bych věděla, jestli je možné provést zmenšení prsou + abdominoplastiku najednou. Pracuji v ozbrojených složkách a není nám umožněno si vybrat delší dovolenou 2 x v roce.
Děkuji za odpověď.
Martina P.

Dobrý den !
Jistě byste našla pracoviště, které by Vám to slíbilo, nicméně já jsem odpůrce podobných dlouhých a pro pacienta náročných operací. Doporučuji a myslím, že Vám radím opravdu dobře, udělat obě operace zvlášť.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


operace nosu

(příspěvek číslo: 1734)
dne: 22.05. 2008

Dobrý den, chci se zeptat, zda je reálné provést operaci nosu v letních měsících 7.-8.2008. Jde o to,ze v tomto čase mám volno na zotavenou.
Děkuji za odpověď

Dobrý den !
Ano, reálné to je, záleží jen na naší domluvě, žádný problém.
Dr.Kydlíček


hrazení operace

(příspěvek číslo: 1733)
dne: 22.05. 2008

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je možné zákrok zmenšení prsou splácet,četla jsem,že nekteré plastické chirurgie to nabízí.Operace stojí 31500.- jak jsem se na vašich stránkách dozvěděla,jaká by byla měsíční splátka?
Moc děkuji Nikola

Dobrý den !
Děkuji za dotaz ! Po neblahých zkušenostech už splátky nedělám, místo toho zprostředkuji účelovou půjčku u Čs.Spořitelny, která je pro klienta výhodná, je nízko úročená a výše splátek si lze individuálně nastavit.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


piha

(příspěvek číslo: 1732)
dne: 21.05. 2008

dobry den vyndala jsem si pihu jehlou myslela jsem ze je to kliste a co mam delat?poradte mi prosim

Dobrý den !
Navštivte kožního lékaře. ten by měl rozhodnout co dál.
A ničeho se nebojte, není důvod !
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Lipoffilng

(příspěvek číslo: 1731)
dne: 21.05. 2008

Dobry den. Mam dotaz zda provadite vyplnovani vrasek v obliceji vlasnim tukem v celkove anestezi nebo mistni a kolik by takovy zakrok stal. Dekuji. Marie

Dobrý den !
Jedná se o vlastní tuk. Operace probíhá v místním umrtvení a jedná se o ambulantní výkon v ceně od 3.000,- Kč.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


<< < 70 / 130 > >>