Plastická estetická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, s.r.o.

Areál fakultní nemocnice Plzeň, vchod C „stará“ budova, 6. patro

Přidat nový dotaz +


péče po liposukci

(příspěvek číslo: 1760)
dne: 5.06. 2008

Jsem 3 týdny po liposukci břicha. Je vhodnější vakuová lymf. masáž nebo vakuová lymf. masáž? Děkuji za odpověď

Dobrý den !
Dal bych osobně přednost manuální lymfomasáži, kterou považuji stáler za nejlepší.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zvětšení prsou

(příspěvek číslo: 1759)
dne: 4.06. 2008

Dobrý den,
je mi 22 let, už od 12 let mě trápí malá prsa, myslela jsem, že mi vyrostou,ale boužel. Mám velké problémy kupovat spodní prádlo, plavky atd. Proto přemýšlim nad zvětšením prsou, mám nedomykavost mitrální chlopně a do budoucna mě čeká operace a tak nevím zda je takový zákrok možný?

Dobrý den !
Myslím, že výkon by možný byl pokud by ovšem kardiolog a anesteziolog neměl výhrady k celkové anestézii.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Bulka u oka

(příspěvek číslo: 1758)
dne: 4.06. 2008

Dobrý den,
ve vnitřním koutku oka se mi udělala malá bulka (cca 2x2 mm), mám ji tam již několik let a myslím, že se trošičku časem zvětšuje. Ráda bych si ji nechala odstranit. Zajímalo by mne, zda tuto operaci provádíte a jaká by byla asi cena.

Předem děkuji.
P

Dobrý den !
Ano, v rámci oddělení plastické chirurgie FN Plzeň podobné operace také provádím, takže mě navštivte nějaké pondělí dopoledne ( 8,30 - 11,30 hod. ) a zvážíme co se dá dělat.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


mateřská znaménka

(příspěvek číslo: 1757)
dne: 4.06. 2008

Dobrý den,
na těle mám několik mateřských znamének a některá se mi v průběhu těhotenství zvětšila a svědí. Chtěla bych si je nechat odstranit na Vašem oddělení ve FN Plzeň. Jak mám postupovat? Je nutné doporučení dermatologa? Provádí se odstranění i v letních měsících? Jaká je přibližná objednací doba? Je možné provést odstranění i v případě, že kojím? Hradí tento zákrok pojišťovna a pokud ne, jaká je cena? Děkuji

Dobrý den !
Já si osobně myslím, že kontrola dermatologem je vhodná vždycky a zejména u tzv, znaménkových typů. Kožní lékař zhodnotí typ a biologický charakter znamének a eventuálně doporučí ty co by se měly odstranit.Pokud žádné nenajde, pak odstraníme jen ty, které se Vám nelíbí. Odstranit je možné znaménka prakticky kdykoliv, čerstvé jizvy je ale pak vhodné chránit před sluncem. Organizačně je to velmi jednoduché - dostavte se nějaké dopoledne, kromě úterý ( 8,30 - 11,30 hod. ) do ambulance oddělení plastické chirurgie FN Plzeň - Alej Svobody 80, vchod B, 6. patro ( objednávat se nemusíte ) a bude to. Já osobně mám poradnu v pondělí. S úhradou pojišťovny je možné počítat u znamének pigmentovaných, biologicky aktivních, u kterých je odstranění zdravotně indikované.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


fyziologicky roztok -prsni inplantat

(příspěvek číslo: 1756)
dne: 3.06. 2008

dobry den ,chtela sem se zeptat,jestli se v CR dela zvetsovani poprsi fyziologickym roztokem,je to udajne voda... Tady v Usa je to velmi popularni,ale jak jiste vite tak rizika vam nikdo nerekne kdyz jde o penize.plastika se stava byznysem.Mela bych dotaz jestli mi muzete napsat vsechno co vite o tehle inplantaci .Chci znat nazor ceskeho lekare.dekuji s pozdravem G.

Dobrý den !
V USA byla situace okolo implantátů chvíli nepřehledná. Nyní je ale používání silikonových gelových implantátů povoleno úřadem FDA ( US Food and Drug Administration, www.fda.gov ), takže využívání implantátů plněných fyziologickým roztokem (0,9% roztok NaCl ) nemá již opodstatnění. Ty totiž byly používány jako náhradní řešení po dobu, kdy FDA gelové implantáty nedoporučovalo ( ale také nezakazovalo ...). Tyto implantáty mají více komplikací perikapsulární fibrózy, navíc z nich dochází k úniku roztoku. Pokud vím, nikdo v ČR je nepoužívá a jejich použití také nepovažuji za opodstatněné. Gelové prsní implantáty považuji za bezpečné a neexistují toho času seriózní informace o jejich škodlivosti.Doporučuji se podívat na stránky společnosti IQUAM ( www.iquam.org ), která se zabývá bezpečnou augmentací v mezikontinentálním měřítku.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zvětšení prsou

(příspěvek číslo: 1755)
dne: 3.06. 2008

Dobrý den, chci se zeptat jestli máte nějakou zkušenost se zvětšením prsou u diabetičky I. typu, jsem 2 roky po porodu, komplikace žádné nemám, DM mám 6 let a podstoupila jsem i tumescentní liposukci bez problémů. Případně jestli bych se mohla objednat na konzultaci. Děkuji

Dobrý den !
Zkušenosti mám dobré. Podmínkou je dobře kompenzovaný diabetes a souhlas Vašeho diabetologa.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Gynekomastie

(příspěvek číslo: 1754)
dne: 3.06. 2008

Dobrý den měl bych dotaz.Mam gynekomastii a ztoho psychické problemy,nekde jsem cetl ze gynekomastii hradí z části pojiš´tovna.Chtel sem se zeptat jak to tedy je a na kolik by me operace vyšla a za jak dlouho se mohu vratit do prace.Dekuji M.

Dobrý den !
Pokud se jedná o "pravou" gynekomastii, tedy stav, kdy je zvětšená prsní žláza, pak je operace skutečně hrazená zdrav. pojitovnami. Pokud se ale jedná o tzv. pseudogynekomastiim kdy zvětšení prsů je dáno tukovou tkání, pak ji lze řešit liposukcí jako kosmetic¨kou záležitost a celková cena by pak činila 25.000,-Kč.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


plastika nosu

(příspěvek číslo: 1753)
dne: 1.06. 2008

Ráda bych se zeptala jak probíha plastika nosu po úraze, kdy kus nosu chybí ( levé chřípí)?? kde se berou štěpy atd. ... a za jak dlouho po úraze je možně tuto operaci podstoupit zda se čeká na zhojení nosu a až se uvidí co zbylo? a také zda je zákrok hrazen pojišťovnou ? děkuji za odpověď

Dobrý den !
Rekonstrukční operace zdravotní pojišťovnou hrazená je, ale pokud se neseznámím se stavem Vašeho nosu, nemohu se již k ničemu blíže vyjádřit aniž bych riskoval, že budu psát nesmysly. Rekonstrukce nosu jsou totiž vždycky nesmírně individuální a delikítní, takže je třeba Vá vyšetřit a zvážit co dál. Štěpy, o kterých píšete jsou jen jednou z možností a jejich použití je relativně omezené.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Asymetrie prsů

(příspěvek číslo: 1752)
dne: 31.05. 2008

Dobrý den,
Je mi 20 let a již od puberty mě trápí velká asymetrie prsů. Již od 12ti let mi prsa rostly nesouměrně-levé je značně větší.Dost mi to komplikuje život-nemůžu si obléct uplá trička či plavky,protože se pak stávám středem pozornosti zejména místních puběrťáků,což je dost nepříjemné... Jinak mám postavu docela pěknou,štíhlou. Uvažuji o chirurgické opravě prsů,ale předtím bych potřebovala vědět několik věcí:
1) Hradí operaci pojišťovna nebo bych si ji musela hradit sama (jde o vrozenou vadu)? Jsem studentka VŠ bez možnosti přivýdělku,takže bych si drahou operaci nemohla dovolit.
2) Jak dlouhá je nutná hospitalizace a jak dlouho musí člověk zůstat v pracovní neschopnosti? (Učím se na zdravotní sestru a často máme praxe,kde musím vykonávat poměrně těžkou fyzickou práci-zvedání pacientů apod).
3) Mohl byste mi prosím poradit nějakou kliniku na Severní Moravě (okolí měst Bruntál,Šternberk,Olomouc,Šumperk)?
Děkuji Jana

Dobrý den !
Asymetrie, tedy stav, kdy každý prs je jinak velký a mívá i poněkud jiný tvar je velmi častý stav a pokud nepřekročí určitou míru, pak ani moc nevadí.Pokud jsou ale rozdíly velké a asymetrie je nápadná, pak stav vadí a obvykle dospěje k nějakému řešení. K jakému, to je otázka přísně individuální a nelze na na ní bez znalosti situace odpovědět. Obvykle se kombinuje modelace, zmenšení a augmentace. Anatomické poměry také rozhodují o tom, zda se jedná či nejedná o vrozenou vadu a zda úhrada zdrav.pojišťovny je či není na místě. Tyto všechny otázky by Vám měl zodpovědět lékař, na kterého se obrátíte. Pokud Jste na severní Moravě, tak bych namátkou uvažoval o Dr.D.Raškovi z Třince event. prim.Dr.B.Vřeskému z Ostravy, ale na Moravě působí řada dalších zkušených a dobrých lékařů, takže doporučuji se podívat do internetu.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zmenšení prsou

(příspěvek číslo: 1751)
dne: 29.05. 2008

Dobrý den.Mam dotaz ohledně zmenšení prsou.Mam č.E-F.a je mi 19!Mam problém se zady.Chtěla bych věďet jaká pojištovna hradí operaci a asi kolik procent uhradí.Předem děkuji za odpověď

Dobrý den !
V situacích jako je Vaše by se nejdříve měla uskutečnit návštěva v naší ambulanci, kdy rozhodneme o tom zda se jedná či nejedná o zdravotní indikaci zmenšovací operace prsů a toto předurčí další postup.Doporučuji tedy zaběhnout do ambulance oddělení plastické chirurgie FN Plzeň, kde se na Vás podíváme a zvážíme další postup.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Bříško

(příspěvek číslo: 1750)
dne: 29.05. 2008

Dobrý den, píši Vám k příspěvku č. 1741, mám tři děti, které jsem rodila sekcí a i po vytrvalém cvičení mám bříško stále velké, připadám si jako trvale těhotná. Od posledního porodu uplynulo již šest let. Bylo by možné ho operativně zpevnit a vypnout přebývající kůži?
Děkuji Marie

Dobrý den !
Ano, nejspíše byste byla vhodnou adeptkou k abdominoplastice, při které se, jak píšete, odstraní kožnětukový nadbytek a zpevní přímé břišní svaly. Definitivně je ale možné rozhodnout až po důkladném vyšetření.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Bříško

(příspěvek číslo: 1749)
dne: 29.05. 2008

Dobrý den, píši Vám k příspěvku č. 1741, mám tři děti, které jsem rodila sekcí a i po vytrvalém cvičení mám bříško stále velké, připadám si jako trvale těhotná. Od posledního porodu uplynulo již šest let. Bylo by možné ho operativně zpevnit a vypnout přebývající kůži?
Děkuji Marie

Dobrý den !
Ano,prakticky přesně vyjadřujete podstatu abdominoplastiky, pro kterou Jste nejspíše vhodná adeptka.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zmenšení prsou

(příspěvek číslo: 1748)
dne: 29.05. 2008

Dobrý den, pokud poj.207 mi schválí operaci ze zdravotních důvodů. Jak dlouho budu u vás čekat na operaci. Máte-li smlouvu s touto pojištovnou. Vím, že mají přednost klienti , kteří platí hotově. Děkuji.

Dobrý den !
Já osobně nemám vůbec žádné smlouvy se zdravotními pojišťovnami a to jednoduše proto, že je nechci. Současně ale pracuji i ve fakulní nemocnici na odd. plastické chirurgie, kde operuji klienty zdravotních pojišťoven, tedy provádím i zmenšovací operace prsů. Jenže tady bych Vás malinko přibrzdil. Pojišťovna sice může operaci schválit na základě ortopedického, neurologického a mammologického vyšetření, ale konečné slovo má plastická chirurg, který rozhodne o zdravotní INDIKACI k operaci rozhodne plastický chirurg a teprve když i on uzná, že se jedná o zdravotní důvody, pak je možné o operaci s úhradou pojišťovny požádat. Tedy běžný postup je opačný než píšete, proto doporučuji nejdříve návštěvu u nás.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


korekce jizvy

(příspěvek číslo: 1747)
dne: 29.05. 2008

Dobrý den,
předevčírem se mi stal úraz,při kterém mi vznikla 3 cm dlouhá tržná rána v oblasti na čele a nosu mezi obočím. Rána, která zasahovala do podkoží, mi byla sešita 3 drobnými stehy. Je mi 27 let a mám strach, že mi v obličejí zůstane jizva. Poradíte mi, jak v daaném případě postupovat? Vyčkat na zahojení, nebo co nejrychleji vyhledat plastického odborníka? Jak hojení ošetřit, aby byla jizva co nejmenší? Předem Vám děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den !
Je mi líto, ale nějaká jizva Vám zůstane. Otázkou zůstává jaká jizva, jak moc nápadná. Proto, aby byla co nejpřijatelnější byste se o ní měla systematicky starat a to by Vám měl Váš ošetřující lékař říct. Myslím, že není nutné vyhledat plastického chirurga, protože řada chirurgů všeobecných toto know-how má dobře zavedené a dobře radí svým pacientům co mají dělat. Na plastické pracoviště bych se obrátil až po poradě s chirurgem.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


zmenšení prsou - stav po operaci

(příspěvek číslo: 1746)
dne: 28.05. 2008

Dobrý den. Jsem rozhodnuta podstoupit zmenšení prsou - ráda bych si zarezervovala termín na podzim. To se ještě ozvu. Nyní bych se chtěla zeptat - za jak dlouho po operaci lze nastoupit do práce (kancelářská práce na PC) a řídit auto? Kolik dní dovolené si na to ušetřit? Stačí týden? Jaká jsou omezení po operaci a jak dlouho trvají. Je mi jasné, že případné komplikace nelze předvídat, jde mi o průměr. Děkuji za odpověď.

Dobrý den !
Redukční operace prsů je sice častá operace, nicméně se jedná o výkon poměrně delikátní, takže bychom se měli spíše setkat osobně a probrat nejenom otázky, na které se ptáte v dotaz, ale i vlastní výkon, předoperační přípravu apod. Konzultace trvá okolo 45 min, takže si dovedete představit to kvantum informací, které musíte mít... které přesahuje možnosti tohoto fóra.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Labioplastika

(příspěvek číslo: 1745)
dne: 28.05. 2008

Dobrý den pane doktore zmenšení stydkých pysků je časté dá se k tomu udělat i odříznutí přebytečné kůže na klitorisu a jaký je cenový rozdíl?Mockrát děkuji.Pavla

Dobrý den !
Ano dá, ale je třeba to pečlivě zvážit. Cenový rozdíl by nebyl žádný.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Diabetes

(příspěvek číslo: 1744)
dne: 28.05. 2008

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda je možné podstoupit plast. operaci břicha i pokud mám diabetes I. stupně. Děkuji za odpověď

Dobrý den !
Ano, operaci podstoupit lze, je nutné ale diabetes mít dlouhodobě dobře kompenzovaný a Váš ošetřující diabetolog musí s operací souhlasit. Pak operovat můžeme.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Vpadlá jizva

(příspěvek číslo: 1742)
dne: 27.05. 2008

Dobrý den.Píši k příspěvku 1737 a chtěla jsem se zeptat,zda můžeme na konzultaci přijít přímo k vám? Mám osobní zkušenost a jsem velice spokojená.S pozdravem a hezký den Anna

Dobrý dne !
Samozřejmě, žádný problém :-) ! Nejlepší termín je nějaké pondělí dopoledne ( 8,30 - 11,30 hod. ). Setřičce zdrůrazněte, že jsme domluveni a nemůžeme se minout.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


bříško

(příspěvek číslo: 1741)
dne: 26.05. 2008

Zůstala mi po čtyřech dětech vytahaná kůže na břichu kolem pupíku. Lze toto chirurgicky odstranit? Cvičení nepomáhá. Díky za odpověď

Dobrý den !
Cvičení skutečně nepomůže, řešením by mohla být abdominoplastika, ale je nutné vše nejdříve vyšetřit a zvážit.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


lýtka

(příspěvek číslo: 1740)
dne: 26.05. 2008

Dobrý den, pane doktore, mám štíhlou sportovní postavu, ale valmi silná lýtka. Dá se s tím něco dělat? Prosím o radu. Děkuji. Irena

Dobrý den !
Do určité míry může pomoci liposukce. Bohužel, jiné řešení nemáme.
Hezký den !


délka operace

(příspěvek číslo: 1739)
dne: 23.05. 2008

Je možné aby operace nosu trvala 4hodiny,když se všeobecně mluví o 1 až 2 hodinách? Můžou s narkozou souviset výpadky paměti,neschopnost si zapamatovat a podobně?

Dobrý den !
Myslím, že potíže, o kterých píšete nejsou způsobeny narkózou. Operace nosu je velmi složitá a náročná operace, takže není vyloučené, že se operace může protáhnout.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


nadpočetný prst

(příspěvek číslo: 1738)
dne: 23.05. 2008

Dobrý den, mám 11-ti měsíční dcerku, která se narodila s nadpočetným palcem u pravé ruky.Ráda bych se vás zeptala na průběh operace při odstranění, jaká jsou rizika a jakou kliniku či nemocnici nám doporučíte.Jsme z Poličky. Mnohokrát děkuji.

Dobrý den !
Nadpočetný paleček je poměrně častá vrozená vývojová vada, kdy často slabší a neúplně vyvinutý a funkčně nehodnotný paprsek nasedá na zevní plochu základního kloubu či článku palce. Odstranění je vhodné, nejedná se o nějakou těžkou, náročnou či rizikovou operaci. Operaci provádí plastičtí chirurgové, možné je se též obrátit na Ústav chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou, nebo dětské ortopedy.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Vpadlá jizva

(příspěvek číslo: 1737)
dne: 23.05. 2008

Dobrý den,Mám dceru,která měla v půlroce zauzlení střev.Bylo to velice závažné a akutní.Operovalo se narychlo.Dnes je dceři 19 let.Má ošklivou,zdeformovanou a vpadlou jizvu od pupíku až k přirození.Chci se prosím zeptat,zda je možné toto operovat a jestli tuto operaci hradí pojišťovna? S pozdravem a přáním hezkého dne Anna.

Dobrý den !
Ano, operace možná je a pokud se jedná o deformující jizvu, pak je úhrada zdrav. pojišťovny možná.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Sally

(příspěvek číslo: 1736)
dne: 22.05. 2008

Dobrý den , je mi 20 let a prsa mám 75 E ..jsem z toho na nervy a uvažuji o zmenšení prsou ...pane doktore, upřímně..je tato operace hodně nebezpečná a bolestivá ? nebo se to dá zvládnout? a anestezie nebo snad dokonce toho, že při zákroku třeba zemřu se bát nemusím...děkuji a hezký den Sally

Dobrý den !
Pokud je pacientka dobře před operací vyšetřena, připravena, je zdráva, pak riziko zmenšovací operace prsů není nijak velké. Samozřejmě, je to operace a jako taková má vždy nějaká rizika, ale ne příliš veliká, pokud se dodrží výše řečené. Bolestivost je hodně individuální záležitost, ale myslím si, že to není tak strašné a za pomoci analgézie se vše dá dobře zvládnout.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


operace

(příspěvek číslo: 1735)
dne: 22.05. 2008

Dobrý den,
ráda bych věděla, jestli je možné provést zmenšení prsou + abdominoplastiku najednou. Pracuji v ozbrojených složkách a není nám umožněno si vybrat delší dovolenou 2 x v roce.
Děkuji za odpověď.
Martina P.

Dobrý den !
Jistě byste našla pracoviště, které by Vám to slíbilo, nicméně já jsem odpůrce podobných dlouhých a pro pacienta náročných operací. Doporučuji a myslím, že Vám radím opravdu dobře, udělat obě operace zvlášť.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


<< < 70 / 131 > >>