Plastická estetická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, s.r.o.

Areál fakultní nemocnice Plzeň, vchod C „stará“ budova, 6. patro

Přidat nový dotaz +


Pihy na obličeji

(příspěvek číslo: 1787)
dne: 15.06. 2008

Dobrýden Pane doktore,chtěla bych se zeptat co by mi pomohlo abych nemněla na obličeji pihy?je mi 13 ale bojím se že ty pihy buddu mít do konce života né že by byli až tak velke ale sou trošku vydet mám je pod očima a končí u nosu můžete mi poradit co stím?

Dobrý den !
Já bych ještě počkal a nic bych neřešil. V pubertě se lecos změní a pokud byproblém přetrvával, řešil bych ho až rve po ní.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


tuková bulka

(příspěvek číslo: 1786)
dne: 15.06. 2008

Vážený pane primáři.Měl bych prosbu.Na levé tváři mám tukovou bulku,která ale není ohraničena.Lze jí nějak odstranit,vysátí,doporučili mi jí masírovat,ale jakým způsobem,ručně,s pomocí nějakých mastí,přístrojem.Děkuji za radu.Semecký

Dobrý den !
Nejspíše se jedná o aterom, tedy retenční mazoivou cystu a zde masáže a odsátí nepomohou. Jediná možnost je ji klasicky chirurgicky odstranit. Sice za cenu jizvy, ale zato radikálně a natrvalo.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Jizva na zádech

(příspěvek číslo: 1785)
dne: 13.06. 2008

Dobrý den, mám na lopatce jizvu po laserech, velikost 4x2 cm. Je nestejnorodá, na jedné straně keloidní, pak propadlá.. Lze provést korekci k jejímu zjemnění? Např. vyříznutí, použití expandérů? Děkuji za odpověď.

Dobrý den !
Nejspíše se jedná o jizvu, která je na jednom pólu hypotrofická, chabá a na opačném zbytnělá, hypertrofická, nebo dokonce keloidní. To je ale důležitá okolnost, která o dalším postupu rozhoduje zásadním způsobem. Nicméně je nutné Vás upozornit, že nějakou jizvu, více či méně kosmeticky nápadnou budete mít vždy.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


prisiti usi

(příspěvek číslo: 1784)
dne: 13.06. 2008

Dobry den,chci se zeptat zda provadite operace "prisiti usi" i u deti. Mam sedmileteho syna,kteremu usi odstavaji.Dekuji

Dobrý den !
Ano, otoplastiky u dětí provádím, jednou z podmínek ale je, že dítě samo operaci chce. Do 10 let je hrazena zdra. pojišťovnami.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Prsa

(příspěvek číslo: 1783)
dne: 12.06. 2008

Dobrý den, mám nesouměrná prsa a chtěla bych si je nechat upravit, jak dlouhá je čekací doba na zákrok?? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den !
Čekací doba nyní v létě se pohybuje mezi 1 - 1,5 měsícem.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


prsa

(příspěvek číslo: 1782)
dne: 12.06. 2008

dobry den chtela jsem se zeptat vjsetli je u vas mozne zvetseni prsou na spaltky dekuji

Dobrý den !
Splátky se mi velmi neosvědčily...takže nikoli, ale mohu zprostředkovat výhodný spotřebitelský úvěr u Čs.Spořitelny.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


nesouměrná prsa

(příspěvek číslo: 1781)
dne: 12.06. 2008

Dobrý den,

mám problém s nesouměrnými ňadry. To větší bych
potřebovala zmenšít asi tak o 2 čísla. Jsem z Olomouce, prosím poráďte mi zařízení v mém okolí
a jaká by byla přibližně cena zákroku. Mám pojišťovnu Metal-Alinace, nebylo by možné alespoň částečnou úhradu přes pojišťovnu.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den !
Otázka úhrady zdravotní pojišťovnou je vždy problematická a platí, že se musí jednat o významnou vrozenou vadu. Co se pod tím skrývá je ale vždy tak trochu individuální. Pokud jste z olomoucka, tak se obraťe na prim.B.Zálešáka přímo ve FN Olomouc. Je to dobrý odborník a jistě Vám pomůže.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


silná lýtka

(příspěvek číslo: 1780)
dne: 11.06. 2008

Dobrý den, je mi 20 let a od mala mě trápí silnější lýtka, i když nejsem tlustá. Chtěla bych podstoupit liposukci nebo jiný způsob zmenšení. Proto by mě velmi zejimála cenová hladina této operace, délka rekonvalescence, zda zůstanou jizvy a jak velké. Moc děkuji za odpověd.

Dobrý den !
Liposukce sice možná je ale její efekt je posuzován klientkami různě. Obecně zde platí to co jinde o liposukci, tedy jizvičky několikamilimetrové, nenápadné, cena je pakm odvislá zda se operuje v místním umrtvení či celkové anestézii, za jednodenní hospitalizace či ambulantně. Jako horní hranici bych viděl 24.000,-Kč. Ale jak říkám, i po úspěšně a dobře provedené liposukci můžete být nespokojená, protože možnosti contouringu zde jsou s ohledem na anatomii poněkud omezené.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


augumentace

(příspěvek číslo: 1779)
dne: 10.06. 2008

Dobrý večer! Chtěla bych se zeptat na kolik průměrně vyjde zvětšení prsů a zda dáváte možnost si tuto operaci zaplatit na splátky. Děkuji za odpověď. P.M.

Dobrý den !
Kompletní cena operace ( operace+implantáty+1denní hospitalizace+elastická podprsenka ) je hlavně ovlivňována typem a značkou implantátu a pokud bychom zvolili např. anatomický francouzský implantát Laboratoires Eurosilicone 102N, pak by cena činila 50.000,-Kč. Splátky po mrzutých zkušenostech neposkytuji, ale mohu domluvit výhodnou půjčku u Čs.Spořitelny.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Jizvy po operaci

(příspěvek číslo: 1778)
dne: 10.06. 2008

Dobrý den!Mám dotaz ohledně svých jizev po operaci žlučníku.Byla jsem operována laparoskopicky a zůstaly mi dvě menší jizvy vystouplé a jedna znovu po operaci.Chtěla jsem se zeptat,jestli by šli opravit plastikou a jaká by byla cena tohoto zákroku.Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den !
Nejdříve by bylo určitě vhodné jizvy posoudit a zvážit možnost konzervativní, neoperativní péče. Ne vždy je operace tou nejlepším řešením. Pokud je to tedy možné, navštivte mě v ambulanci a zvážíme další možný postup.
Hezký den !
Dr.kydlíček


obličej

(příspěvek číslo: 1777)
dne: 10.06. 2008

Bude mi 60let,před 15lety jsem absolvovala face lift,ráda bych věděla více o metodách odstraňování obličej.vrásek a pracovištích.děkuji Svatava

Dobrý den !
:-) Kdybych měl splnit Vaše přání a vypsat alespoň něco o metodách zaměřených na vrásky obličeje, pak by vznikla celá monografie :-)... Vrásky obličeje okolo 60. roku věku je komplexní problém. Obvykle je nutné nejdříve operovat ( face lifting, forehead lifting, operace očních víček ) a pak doplňovat drobné korektivní výkony jako např. vyplnit drobné vrásky různými fillery, provést laserový dermabrasing apod. ... Řešení nikdy není jednoduché, rychlé a často ani laciné. Je to jako když pečete dort. Nejdříve korpus, pak náplně, šlachačka, třešnička ... Možností je více a záleží nejenom na příní klientky a natomických poměrech v obličeji, ale i na názoru plastického chirurga. považoval bych tedy za správné nejdříve navštívit nějaké pracoviště a tam se poradit o možnostech, které se konkrétně u Vás naskýtají a které by byly nejlepší.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


augmentace

(příspěvek číslo: 1776)
dne: 10.06. 2008

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mi dokážete po internetu poradit...měla jsem před dvěma lety prsa skoro čtyřky,ale zhubla jsem a mám sotva dvojky skutečně hodně povolené. Chtěla bych k Vám na augmentaci, ale bojím se, jestli je to možné, když mám prsa povolená, protože modelaci nechci kvůli jizvám (je mi 21let). Děkuji za radu.

Dobrý den !
Augmentace, tedy zvětšení prsů implantáty je možné provést pouze tehdy, pokud jsou k tomu příznivé anatomické podmínky. Třeba to u Vás možné bude, často jsou ale pokleslé prsy spíše vhodné k modelaci než ke zvětšení. Je to ale vždy přísně individuální záležitost a proto je třeba Vás vyšetřit, vše zvážit a důkladně probrat. Rád bych Vám poradil podrobněji, ale k tomu by byla potřeba alespoň fotografie.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Břicho.....

(příspěvek číslo: 1774)
dne: 10.06. 2008

Dobrý den, rád bych se informoval na možnost zbavit se břicha. Je mi 32 a můj jediný problém je velké břicho, kterého se nemohu zbavit. Cvičením sundám zadek a vše kolem, ale břicho ne. Rád bych info o průběhu odsátí břicha a upravy kůže a jaká je cena. Velice děkuji a jsem s pozdravem.

Dobrý den !
Je otázka, zda tvar a velikost břicha je dán podkožní tukovou vrstvou nebo nitrobřišním obsahem. To je zásadní okolnost. Ale jsou zde i další momenty, které se musí vzít v potaz a v komplexu pak všechno rozhodne o tom, zda Jste vhodná adeptka k liposukci či jiné metodě, nebo třeba vůbec k žádné operaci.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Plastika prstu HK

(příspěvek číslo: 1773)
dne: 8.06. 2008

Dobry den, po uraze (7 let) jsem prisel o cast prostrednicku - poškozena i kost. Nehtove luzko zustalo z poloviny zachovale, prst je ale na konci rozmernejsi, defekt okamzite viditelny. Silne uvazuji o korekci, provadite tyto operace?
Je mozne prst prodlouzit a na teto casti vyvolat obnovu (rust) nehtoveho luzka, nebo lze v techto pripadech upravovat pouze tvar prstu?
Dekuji Vam predem za odpoved.

Dobrý den !
Pokud bychom o něčem uvažovali, pak tedy o úpravě pahýlu prstu či o epitéze. Rekonstrukční operace bývají složité a jsou tedy prováděny tam, kde je třeba zachovat či obnovit elaspoň nejakou funkci ruky. Tyto operace v rámci oddělení plastické chirurgie FN Plzeň provádíme.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


zdravotná pojišťovna

(příspěvek číslo: 1772)
dne: 8.06. 2008

Chci se zeptat, jestli provádite zmenšování prsou ženám, které ještě nerodily, a je u vás možnost hrazení operace zdravotní pojišťovnou?

děkuji

Dobrý den !
Ano, provádím, žádný problém v tom není. Úhrada zdrav. pojišťovnou je ovšem složitejší problém než jak se na první pohled zdá. V přísně indikovaných případech to ale možné je.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


dotaz

(příspěvek číslo: 1770)
dne: 7.06. 2008

Dobý den chtěla bych se jen přibližně iformovat na kolik by mě vyšlo zvětšení prsu. A to tak,že jeden prs bych chtěla jen zpevnit a ten druhý zvětšit o necelé číslo. Dále by mě zajímalo,jak dlouho před zákrokem bych měla přestat kojit? Děkuji za odpověď s pozdravem Zdeňka L.

Dobrý den!
Myslím, že optimální odstup od kojení je půl roku. Pokud na jedné straně bychom provedli zvětšení anatomickým implantátem a na druhé modelaci, pak by cena včetně 2 denní hospitalizace a elastické podprsenky činila 42.500,-Kč. Pokud bychom volili jiný implantát, cena by byla odlišná.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Labioplastika

(příspěvek číslo: 1768)
dne: 7.06. 2008

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat kolik Labioplastik jste už prováděl a jestli je možný zmenšit malý stydký pysk jen jeden (páč jsem četla,že některý doktor provedl operaci obou aniž by to bylo potřeba).Děkuji

Dobrý den !
Kolik přesně teď z hlavy nevím, ale hodně. Lze zmenšit pouze jedno labium, to není problém.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


slunce-opalování

(příspěvek číslo: 1767)
dne: 6.06. 2008

Dobrý den!Mám dotaz ohledně opalování.V únoru jsem prodělala operaci žlučníku,nyní jsem byla na druhé v jizvě se mi udělala bulka.Chci se zeptat,zda stačí jizvy přelepovat nebo jen zakrývat.Mám jednu větší a dvě jen 1cmkrát1cm.Nebo používat nějaký vysoký faktor?Mohu se i koupat v moři?Děkuji předem za odpověď

Dobrý den !
Koupat se můžete bez omezení, proti UV paprskům bych použil nějaký krém s UV faktorem 50+ nebo malou náplast a to až do doby, kdy jizvy budou hladké, jemné, bledé a měkké, tedy naprosto klidné a konzolidované.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Bradavice

(příspěvek číslo: 1766)
dne: 6.06. 2008

Dobrý den.
Mám na krku a hrudi asi 25 bradaviček na šťopce.
Chtěl bych se zeptat jestli je na jejich odstranění nutná plasticka chirurgie nebo stačí kožní lékař?
DĚKUJI

Dobrý den !
Stačí kožní lékař či chirurg, žádný problém !
Dr.Kydlíček


Operace kožních řas horních víček

(příspěvek číslo: 1765)
dne: 6.06. 2008

Dobrý den,

je možné provést operaci kožních řas horních víček i v letních měsících, nebo byste to zásadně nedoporučoval? Nemohu si bohužel z pracovních důvodů vzít mimo letní sezónu volno.

Děkuji za Vás odborný názor a doporučení!

Dobrý den !
Ano, je to možné, nevidím to jako problém operovat o prázdninách. Může to pro Vás znamenat trošku intenzivnější pečování, ale možné to je.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


uši

(příspěvek číslo: 1764)
dne: 5.06. 2008

dobry den od dětství mám odstaté uši.Asi v 19 letech jsem byla na konzultaci u plastického chirurga v Praze a odhodlána k operaci.Bohužel muj přítel mi to rozmluvil.čehož dodnes lituji.Jsem ¨vdaná ,mám dvě děti věk 30 pryč a tak nevím je vhodná doba na operaci?Jaká je cena?jsem z Olomoucka tak nevím.Děkuji za informace

Dobrý den !
Operaci odstálých boltců, otoplastiku, je možné provádět od 6. - 7. roku věku prakticky kdykoliv. Operovat můžeme také kdykoliv, i když bych s ohledem na obvaz boltců dal spíše přednost chladnějšímu období roku. Ceny se liší pracoviště od pracoviště, u mě cena činí 8.500,-Kč.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Léky

(příspěvek číslo: 1763)
dne: 5.06. 2008

Dobrý den,
dočetla jsem se v informacích k planované operaci, že se nesmí užívat několik týdnu před oprací určité léky. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné užívat prášky Meridia. Děkuji

Dobrý den !
Ano, možné to je, Meridie neopředstavuje kontraindikaci operace.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zmenšení lýtek

(příspěvek číslo: 1762)
dne: 5.06. 2008

Dobrý den pane doktore.
Manželku trápí od cca 18 roků zvětšené lýtka. Je přitom štíhlé postavy,kdy při výšce 165cm váží 55kg. Obvod lýtka je 39cm. Jako laik bych řekl,že má větší lýtkový sval,že to nebude uložený tuk, Je možné odstranění části svalu? Žena je po zdravotní stránce v pořádku a pro doplnění,je jí 30 roků.Děkuji za odpověď.

Dobrý den !
Disproporce o které píšete není způsobena svalem, ale tukovou tkání a nejspíše i lymfatickým otokem. O liposukci se zmiňuji v odpovědi na otázku č. 1780, na kterou bych Vás odkázal. Zde ale platí více než kde jinde, že podrobné a možná i mezioborové vyšetření je nezbytné ke stanovení léčby.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Prsty na nohou

(příspěvek číslo: 1761)
dne: 5.06. 2008

Dobrý den pane doktore,
asi se nezabýváte prsty na nohou, ale třeba mi poradíte - lze upravit délku prstů na nohou. Mám nejdelší 2. prst a začíná se mi ohýbat. A jaká by byla eventuelní pooperační doba Děkuji Vám za odpověď, Čermáková.

Dobrý den !
Ano, problematikou vrozených a podobných vad se v rámci své praxe na oddělení plastické chirurgie ve FN Plzeň také věnuji, proto bude velmi vhodné když mě tam navštívíte nějaké pondělí dopoledne ( 8,30 - 11,30 hod. ). POdíváme se a uvidíme co se dá dělat.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


péče po liposukci

(příspěvek číslo: 1760)
dne: 5.06. 2008

Jsem 3 týdny po liposukci břicha. Je vhodnější vakuová lymf. masáž nebo vakuová lymf. masáž? Děkuji za odpověď

Dobrý den !
Dal bych osobně přednost manuální lymfomasáži, kterou považuji stáler za nejlepší.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


<< < 69 / 131 > >>