Plastická estetická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, s.r.o.

Areál fakultní nemocnice Plzeň, vchod C „stará“ budova, 6. patro

Přidat nový dotaz +


ušní boltce

(příspěvek číslo: 1813)
dne: 5.07. 2008

Vážený pane doktore, ráda bych si nechala upravit ušní boltce, které jsou pro mne celoživotní překážkou a konečně jsem se k tomuto odhodlala.Proto bych se nejprve ráda zeptala, jestli v těchto letních měsících je to možné. Také by mne zajímalo, jestli oněch 14 klidových měsíců znamená, že se nemohu vzdálit z domova a že budu mít 14 dní obvázanou hlavu. Nemohu si dovolit nebýt 14 dní v práci a také bych se nerada pohybovala po městě se vzhledem jako po autonehodě :) Předem děkuji za odpověď, s pozdravem doufám-budoucí pacientka

Dobrý den !
Děkuji za dotaz ! Pokud není parné, tropické léto, pak operovat můžeme i v těchto měsících. ty dva týdny, kdy se má zachovávat klidový režim je období hojení. V praxi to znamená, že byste se měla vyhnout nějaké větší fyzické zátěži, chránit uši před nárazem, úrazem a nosit obvaz boltců. V prvních 5ti dnech doporučuji obvaz klasický, pak je možné se spolehnout na elastickou čelenku či šátek.Pokud pracujete v kanceláři, snad by bylo možné si vzít jen týden volna. Ven ale chodit můžete zcela klidně bez omezení, stejně jako dělat různé jiné věci. Je třeba jen mít na mysli zvýšenou opatrnost.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


operace břicha

(příspěvek číslo: 1812)
dne: 4.07. 2008

Dobrý den jsem po 5 porodech a zůstalo mi břicho chci se zeptat zda je možná návštěva u vás a případná domluva co se tíče operace a zda by jste mi mohl napsat přibližně cenu operace.Děkuju Schnirczová Šarka.

Dobrý den !
Ano, nejspíše budete vhodná adeptka abdominoplastiky. Pokud byste chtěla, dejte mi vědět na kydlicek@fnplzen.cz či se mi ozvěte na 603 838 838 a domluvíme si další postup. Kompletní cena operace včetně 2 denní hospitalizace a elastického prádla činí 31.000,-Kč.
Hezký den !
Dr.kydlíček


odstranění jizev po autonehodě

(příspěvek číslo: 1811)
dne: 3.07. 2008

Dobrý den,
ráda bych se zeptala s jakým úspěchem by se dala odstranit jizva v obočí po autonehodě, která je i s tetováží a hlubší jizva na čele,jsou staré osm let.Děkuji Martina H.

Dobrý den !
Jizvu nikdy neodtraníte, nikdy nezmizí, může být jen více či méně kosmeticky nápadná. V praxi to probíhá tak, že se deformující jizva odstraní, vytvoří se jiná, nová, o kterou se pak intenzivně pečuje s cílem "vytvořit" jizvu jemnou, hladkou, která je daleko méně nápadná než ta původní. Vždy to ale nejde a ne vždy je výsledek takový, jaký bychom si přáli.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


modelace prsu

(příspěvek číslo: 1810)
dne: 2.07. 2008

Dobrý den,
po tehotenstvi mam mirne povisla prsa, ale predevsim na nich zustaly nepekne strie. Jiz pred teh. jsem uvazovala o zvetseni prsou, ale chtela jsem to prave nechat az po tehot. Muj dotaz tedy zni, je vhodne nechat si zvetsit prsa a jak budou cca vypadat strie (vypnou se ?), nebo je vhodnejsi jen modelace, ale ta asi nezahrnuje i onen "pozadavek" zvetseni.
Dekuji Vam predem za odpoved a take asi i za jine zeny dekuji za tuto poradnu :) prijemny den
Daniela Zahorova

Dobrý den !
Na prsech se hovoří obvykle o dvou kvalitách: tvaru a objemu ( velikosti ). Vždycky ale záleží CO přesně si klientka přeje a JAKÉ má představy. Z toho je třeba vycházet a na pozadí tohoto faktu se pak určí další postup, tedy vybere se metoda, která nejvíce splní tato přání. Na jednom pólu stojí modelace, která prs nezvětšuje, jen mění jeho tvar, na druhém augmentace, která mění jak tvar tak i velikost. Ovšem... nelze přemýšlet o operaci akademicky, bez znalosti anatomických poměrů, ona totiž augmentace není pro každý prs, nelze jí provádět u každé ženy, jen u vhodných adeptek a tento fakt se musí skloubit s onemi představami, o kterých jsem se už výše zmínil. Asi se Vám to zdá být složité a ono to někdy složité i bývá. Proto je to třeba rozebrat velmi dopordrobna a velmi důkladně. Abych Vám lépe poradil musel bych mít k dispozici alespoň fotografii Vašich prsů.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


liposukce

(příspěvek číslo: 1809)
dne: 1.07. 2008

Dobry den chtela bych se zeptat jestli se zakroky plati najednou nebo jestli je moznost zaplatit to treba na dvakrat dekuji za odpoved

Dobrý den !
Splátky po neblahých zkušenostech již nedělám, proto najednou.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


zvětšení prsou

(příspěvek číslo: 1808)
dne: 1.07. 2008

Dobrý den,mám zájem o zvětšení prsou. Moje vel.je 75b a chtěla bych 75c.Byla jsem již na jedné konzultaci a pan doktor mi doporučil řez pod prsy jelikož mám malé prsní dvorce. Zajímá mě jestli je tento řez hodně viditelný. Myslím,že řez bradavkou se zcela zahojí.Děkuji Veselá

Dobrý den !
Já si myslím, že přístup z podprsní rýhy je lepší z při čelném pohledu nebývá vůbec vidět. To samé se nedá říci o přístupu dvorcem, kde vidět být může, pokud se hojíte nepříhodnou jizvou. Jizva vždycky zůstane jizvou, nikdy jí nevymažete, takže já dávám přednost přístupem z podprsní rýhy.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zarůstání nehtů.

(příspěvek číslo: 1807)
dne: 1.07. 2008

Dobrý den, mohl byste mi prosím popsat, jak probíhá operace při zarůstání nehtů na palcích u nohy. A jaké je pooperační léčba, atd.
Předem děkuji.

Dobrý den !
tento výkon spadá do tzv. malé chirurgie a s platickou chirurgií má pramálo společného. Přesto se občas provádí, pokud máte zájem o tuto operaci, můžete mě navštívit v poradně, kterou pro tyto účely mám každé pondělí dopoledne ve FN Plzeň ( 8,30 - 11,30 hod. ).
Hezklý den !
Dr.Kydlíček


Dotaz

(příspěvek číslo: 1806)
dne: 1.07. 2008

Dobrý den. Můj dotaz se týká nehtů. Bojím se navštívit lékaře protože tuším chirurgický zákrok a mám z něho opravdu strach. Už dlouho mi zarůstají nehty u palců hoh. Přítel mi poradil abych si je nechala prorůst a budu mít klid. To byla ale chyba protože se mi stáčejí do kroužku. Na pravé noze už se konce skoro dotýkají. Na webu jsem našla doporučení na Vaše stránky a tak se na Vás obracím s prosbou o radu. Předem děkuji. Vlasta Doležalová

Dobrý den !
Asi Vás zklamu, ale odkázal bych Vás na odpověď k dotazu č. 1807, kde se tomuto věnuji.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


plastika nehtového lůžka

(příspěvek číslo: 1805)
dne: 30.06. 2008

Dobrý den,

Uvažuji o plastice nehtového lůžka. Na kolik by mě vyšla plastika obou nehtů? Přispívá na to pojišťovna (OZP)? Jaká je pak pooperační péče? Jak dlouho bych zůstal v pracovní neschopnosti? A jak dlouho předem je možno se objednat? Děkuji za odpovědi

S pozdravem
Jan Gillern

Dobrý den !
Asi zklamu i Vás ... :-), ale odkázal bych Vás na odpověď k příspěvku 1807, kde se tomuto věnuji.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


"bradavice" v obliceji

(příspěvek číslo: 1804)
dne: 28.06. 2008

Dobry den, od detstvi mam u nosu "bradavicku", nejsem si presne jista, ale myslim, ze se jedna o pigmentovy nevus. Behem let se zvetsila a myslim, ze je na case ji odstranit. Je bohuzel lehce mimo nasolabialni ryhu a po chirurgickem odstraneni jinych utvaru na tele mi zustavaji vyrazne zbarvene jizvy. Doporucujete klasickou excizi, nebo odstraneni laserem? Dekuji

Dobrý den !
Rozhodně "klasické" odstranění.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Dotaz

(příspěvek číslo: 1803)
dne: 27.06. 2008

Dobry den,chtěla bych se zeptat,jsem se svými prsi spokojena,ale chtěla bych je pouze trochu vyzvednout.Chci se zeptak zda takové zákroky děláte,a koik to zhruba stojí.Děkuji za odpověď,hezký den

Dobrý den !
Ano, dělám, cena záleží na okolnostech, tedy na tom, zda se operuje v celkovém či jen místním umrtvení, zda se jedná o ambulantní výkon, či operaci za hospitalizace, zda se jedná o modelaci prsů či o něco menší. Potřeboval bych vědět trošku více, abych Vám mohl poskytnou více informací.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


dvě operace

(příspěvek číslo: 1802)
dne: 27.06. 2008

Dobrý den,
Ráda bych si nechala zvětšit prsa a liposukci bříška. Jak jsem se dozvěděla od Vás, obě operace najednou nelze provést. Jakou z nich by jste tedy doporučil jako první, nebo je to jedno?

Dobrý den !
Myslím, že je to jedno, kdybych si ale mohl vybrat, tak bych volil nejdříve provést operaci prsů s ohledem na tom, že po louposukci je nutné nosit elastické prádlo 10 - 12 týdnů.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Strie

(příspěvek číslo: 1801)
dne: 26.06. 2008

Dobrý den pane doktore, ráda bych se Vás zeptala na Váš názor ohledně strií a přípravku StriVectin? Je pravda, že na strie stále nic neexistuje? http://www.skinshop.cz/strivectin/SD.htm
Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den !
Ano, zatím na strie neexistuje nějaká opravdu účinná a uznávaná léčba.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


vpáčená bradavka u dítěte

(příspěvek číslo: 1800)
dne: 23.06. 2008

Vážený pane doktore,
mám 8 měsíční dceru, která má od narození jednu bradavku vpáčenou. Neexistuje třeba nějaká masáž, nebo jiný šetrný způsob, kterým by se to dalo ještě teď v dětství změnit? Mám to případně řešit návštěvou nějakého odborníka? Předem děkuji za případnou odpověď a přeji dobré dny. Věra Hájková, Čechtice

Dobrý den !
Děkuji za dotaz ! Je mi líto, ale neexistuje. Vpáčená bradavka je způsobena zkrácenými mlékovody, které bradavku vtahují. Zatím ale vyčkejte a ničeho se nebojte, prs se v prepubertě a zejména pubertě vyvíjí a radikálně mění, nemusí se jednat o definitivní stav. Určitě by ale byla vhodná kontrola dětským lékařem.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


nail malalignement

(příspěvek číslo: 1799)
dne: 21.06. 2008

Vazeny pane doktore,
muj desetimesicni syn ma od narozeni deviaci nehtu na palcicg nohou smerem fibularnim - nail malalignement. Nejvhodnejsi pry by byl chirurgicky zakrok, pri kterem se nehet reimplantuje do spravne polohy. Potiz asi bude najit plastickeho chirurga, ktery provadi zakrok u takto malych deti. Mohl byste mi prosim poradit?
Moc dekuji.

Dobrý den !
Myslím, že věk Vašeho syna není ten zásadní problém, daleko větší překážku představuje charakter tkáně - nehtová ploténka a zárodečná matrix, ze které nehet vyrůstá. Je to tenká vrstva tkáně, která se velmi snadno poškodí a to znamená neúspěch výkonu. Snad by bylo vhodnější se zamyslet nad nějakou alternativou.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


vicka

(příspěvek číslo: 1798)
dne: 21.06. 2008

Dobry den,chci se zeptat jak se provadi operace pri ptoze ocniho vicka.jak dlouho pak jsou videt otoky,modriny,jizvy a jaka je treba dodrzovat pooperacni opatreni....dekuji

Dobrý den !
Myslíte ptótu jako pokles či kožní řasy na horních víčkách ? To je velký rozdíl.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


dotaz

(příspěvek číslo: 1797)
dne: 20.06. 2008

Dobrý den,
chtela jsem se zeptat, zda by bylo mozné a jak moc popř. finančně náročné kdybch si chtěla nechat nastřelit vlasy?! Je mi teprve dvacet a obaávám se, že pokud to takhle bude pokracovat, tak do peti let nebudu mít na hlavě nic. Děkuji za odpověď.

Dobrý den!
Je mi líto, ale asi Vám neodpovím, této problematice se nevěnuji a doporučuji se obrátit na nějaké zavedené pracoviště s dlouhou tradicí, kde Vám jistě erudovaně zodpoví.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


modelace prsou

(příspěvek číslo: 1796)
dne: 19.06. 2008

Dobrý den...ráda bych se zeptala, mám jedno dítě a zůstali mi hodně povadlá prsa. Mám podprsenky velikosti C. Spíš bych upřesnila,že mi tam visí pouze kůže. Chci se zeptat, kolik by taková operace stála a zda je možné takovou operaci hradit splátkově. Jsem rozvedená,sama s dvouletým dítětem a nemám možnost hned takové platby. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Monika S.

Dobrý den !
Modelace prsů je operace častá a mám za to, že velmi efektivní. Kompletní cena, tedy operace, dvoudenní hospitaizace a elastická podprsenka činí 31.000,-Kč. Splátky ovšem po neblahých zkušenostech neposkytuji, nicméně Vám mohu zprostředkovat výhodný úvěr u Čs.Spořitelny.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


zvětšení prsou

(příspěvek číslo: 1795)
dne: 18.06. 2008

dobrý den,chtěla bych se zeptat kolik stojí u Vás zvětšení prsou,jaká je čekací doba a pokud bych se chtěla objednat na prosinec 08 kdy bych se mela objednat na konzultaci.děkuji s pozdravem

Dobrý den !
Děkuji za dotaz ! Cena zvětšení prsů je závislá na typu a značce implantátu a obsahuje nejenom operaci a implantáty, ale i jednodenní hospitalizaci a elastickou podprsenku. Může činit 47.000,- Kč ( kulaté implantáty P.I.P. ), ale i 71.000,- Kč ( anatomické implantáty McGhan SoftTouchGel ), nejčastější je ale cena 50.000,- Kč a to tehdy, pokud použijeme anatomické implantáty Laboratoires Eurosilicone 102N. Čekací doba je 1,5 - 2 měsíce a pokud uvažujete o prosinci, pak bych doporučoval se sejít už v září, protože poředvánoční období je velmi exponované.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


jak objednat sve dite

(příspěvek číslo: 1794)
dne: 18.06. 2008

Dobry den pane doktore.
Už jsem se Vás ptala na operaci mého syna "přišití uší",,teď byh rada věděla kdy je možné tento zákrok podstoupit a jak se objednat.Co vše k tomu potřebuji. Děkuji Keplová
Hezký den

Dobrý den !
Není třeba nic než navětívit mě v poradně, kterou pro tyto účely mám ve FN každé pondělí dopledne ( 8,30 - 11,30 hod. )s Vaším synem. Je nezbytné, aby dítě bylo k operaci pozitivně motivované zcela spontánně. Pak jde vše hladce,
Hezký den !
Dr.Kydlíček


zmenseni prsou

(příspěvek číslo: 1793)
dne: 17.06. 2008

Dobry den chtela bych se zeptat jak dlouho se musi nosit elasticka podprsenka ve dne v noci po operaci a od kdy je mozno spat na boku?Jak dlouho a kolikrat denne doporucujete delat tlakove masaze?Jake jsou u vas cekaci doby na operaci od konzultace?Diky Irena

Dobrý den !
Ptáte se na věci, které se liší mezi jednotlivými chirurgy. Každý máme svoje know-how, které doporučujeme a považujeme jej za nejlepší a máme s ním dobré výsledky. Já osobně ( a nedělám si patent na rozum ) doporučuji intenzivní péči o prsa prvních 6 - 12 měsíců po operaci a doporučuji následující:
trvale nosit elastickou podprsenku cca 2 měsíce, prsy 2x denně omýt, mechanicky čistit, po osušení zlehka promastit ( např. Indulona, Nivea apod. ), možno použít na jizvu dle návodu Dermatix gel + provádět intenzivní a systematické tlakové masáže jizev 3 - 5 x denně ( tlak prstů na jizvu bez povrchového tření po dobu minimálně půl minuty s několikavteřinovou přestávkou opakovaně po dobu 5 - 10 min ), jizvu chránit před sluncem - vhodný krém s vysokým UV faktorem ( např. 94, 96 - fi. Spirig ); s odstupem 4 - 6 týdnů od operace jsou vhodné masáže prsů - kruhovité pohyby s implantátem v prsu cca 3 - 5 x 5 - 10 min denně.
Od operace doporučuji pozvolnou rehabilitaci, zvyšování fyzické námahy, pohyby horními končetinami či polohu na boku nijak neomezuji.
Konzultaci si v letním období, kdy je volněji můžeme domluvit v horizontu 2 týdnů a eventuální operaci 1 měsíce.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


zmenšení prsů

(příspěvek číslo: 1792)
dne: 17.06. 2008

Dobrý den pane doktore,jsem necelé 3 měsíce po zmenšení prsů.U každého prsu mám stále skoro polovinu zatvrdlou ve vnitřních částech prsů a citlivou.Měla sem prsa č.8 hodně povislá ,teď mam č.3.Bojím se ,že mi to tak zůstane jaká je naděje ,že prsa změknou a budou v pořádku?Zdá se mi to už dlouho od operace,jako když mám v prsech velký a tvrdý koule.Pokud to nezmizí co se s tím dělá?Je ještě naděje že to bude v pořádku?Moc děkuju za Vaši odpověď Jana D.

Dobrý den !
Každá tkáň a prsa obvzlášť prodělávají po operaci rozsáhlé změny, které mohou trvat až rok po operaci. Doporučuji se závěry vyčkat a zatím nic neřešit, vše se doformuje, usadí a bude dobré, uvidíte. Myslet na reoperace apod. je ještě hodně času.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


zvětšení prsou

(příspěvek číslo: 1791)
dne: 17.06. 2008

Dobrý den, pane doktore, ráda bych se zeptala, zda jsou problémy po zvětšení prsou časté a po kolika letech se, nejčastěji, objevují. Také by mě zajímalo, zda je častá nutnost výměny implantátů a po jaké době a jaké případné problémy mohu čekat ve "stáří" apod.
Přeji krásný den a děkuji za odpověď.

Dobrý den !
Myslím, že problémy časté mejsou, sice to nelze vyjádřit procenruálně, ale časté, naštěstáí nejsou. Implantáty stejěně jako jiný materiál podléhá únavě a odhaduji, že první změny se mohou objevit tak po 10 - 15 letech, ale je to odhad, nikde tento údaj není seriózně, tedy na základě odborných studií uveden. Jinak informací, které musíte vědět je spousta, konzultace trvá okolo 1 hodiny, takže na tomto místě mohu seriózně zodpovědět jen na dílčí dotazy, proto se omlouvám, ale ostatní problematiku bych ponechal právě na osobní setkání.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


víčka

(příspěvek číslo: 1790)
dne: 16.06. 2008

Dobrý den. Mám problém s "vytahanými víčky". Zajímala by mě přibližná cena za operaci. Je to položka v ceníku "Odstranění kožních řas horních víček obou očí".
děkuji

Dobrý den !
Ano, operace tzv. blepharochalázy se provádí v místním umrtvení jako ambulantní výkon a jeho cena činí 8.500,- Kč.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zvětšení prsou pomocí liposukce

(příspěvek číslo: 1789)
dne: 16.06. 2008

Dobrý den pane doktore,
kamarádka četla článek o zvětšení prsou pomocí liposukce, kdy vám odeberou tukové buňky z určitých partií a následně je "vpraví" do prsou. Následné zvěšení by mělo proběhnout cca do 12. měsíce. Chtěla bych se zeptat, zda-li máte nějaké informace o tomto zákroku. Předem děkuji za odpověď.
S. Šablatůrová

Dobrý den !
V jiné podobě se tato netoda již před lety nakrátko objevila a pro neuspokojivé výsledky se zase rychle opustila. V současnosti je jedinou, všeobecně uznávanou a celosvětově prováděnou metodou augmentace pomocí silikonových, především gelových prsních impůlantátů. Daleko méně se používají implantáty plněné tzv. fyziologickým roztokem či dokonce implantáty s polyuretanovou složkou. Všechny ostatní metody jsou ve stádiu pokusů, hledání a zkoušek a nejedná se o rutinní praxi.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


<< < 68 / 131 > >>