Plastická estetická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, s.r.o.

Areál fakultní nemocnice Plzeň, vchod C „stará“ budova, 6. patro

Přidat nový dotaz +


modelace lítek

(příspěvek číslo: 1839)
dne: 20.07. 2008Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat jestli se u

Vás dělá operace ,modelace lítek.

Děkuji vřele za odpověď Soňa lankašová


sonalan@seznam.cz

Dobrý den !
Pokud myslíte contouring liposukcí, tak ano.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


OPERACE BŘICHA

(příspěvek číslo: 1838)
dne: 20.07. 2008

Dobrý den ráda bych věděla jaký by měl být minimální časový rozestup mezi dvěmi operacemi abdominoplastikou a modelace prsu s augumentací a jestli je vhodné jít dříve na abdominoplastiku a pak až na augumentaci nebo by šlo i obráceně.Velice děkuji za vaši odpověd.

Dobrý den !
Doporučuji zahojit nejdříve jedno a teprve potom se vzhnout na druhé. Rozestup mezi narkózami má být minimálně 3 týdny, ale já doporučuji nejdříve zahojit jedno a pak se soustředit na další. O pořadí operací musíte rozhodnut Vy, z mého pohledu je objí pořadí rovnocenné.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


AUGUMENTACE

(příspěvek číslo: 1837)
dne: 20.07. 2008

Dobry den ráda bych se zeptala jaká by u vás byla cena operace modelace prsou a zároven augumentace i s pobytem.Prosím aspon přibližnou cenu.Předem velice děkuji.

Dobrý den !
Záleží na ceně implantátu, pokud bychom použili implantát Laboratoires Eurosilicone typ 81, pak by operace včetně 2 denní hospitaliozace a elastické podprsenky stála 53.000,-Kč.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Plastika prsou - dreny

(příspěvek číslo: 1836)
dne: 20.07. 2008

Dobrý den, uvažuji o zvětšení prsou. Chci se Vás zeptat, jak je možné, že někdo má po operaci dreny a někdo je nemá? Musím přiznat, že se těch drenů děsím...Ještě mám na Vás jeden dotaz. Ráda bych absolvovala přístup z podpaží. Slyšela jsem, že se do toho moc doktorům nechce. Je to prý dost náročné. Je to pravda? Nebo jde o "blud"?Moc Vám děkuji a přeji krásný den. S pozdravem Anna.

Dobrý den !
Drén odvádí z rány krev a tkáňovou tekutinu, která by se za určitých okolností mohla stát příčinou komplikací. O použití drénů rozhoduje operatér a není třeba se jich bát. Přístup z podpaží je obsolentní záležitostí, která se ve světě používá minimálně. Nejde o náročnost, spíše o to, že nevýhody zde převažují nad výhodami tohoto přístupu.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


sekrece po augmentaci

(příspěvek číslo: 1835)
dne: 19.07. 2008

Vážený pane doktore,mám už 1 dospělého potomka a před 10 týdny jsem podstoupila pexi a augmentaci prsů v jedné době.S jedním prsem mám ale neustálé problémy.Pokud si odmyslím nepěkné jizvy v okolí dvorce,výsledek je jinak symetrický a povedený.Přesto mě ale jeden prs bolí.Mohou za to ty jizvy?Můj operatér tvrdí,že neví,co by mi mohlo dělat takové problémy,když je prs měkký,nezarudlý.. Já si ovšem nevymýšlím.Teď se mi navíc přidala i bílá sekrece z bradavky.Myslíte,že je ještě brzy a za pár týdnů se vše upraví?Mám strach si postěžovat,protože v očích chirurga si připadám jak hypochondr.Děkuji Jindřiška

Dobrý den !
Myslím si, že určitě hypochondr nejste a Váš lékař bude jistě stejného názoru. V pooperačním období prodělávají tkáně poměrně složité procesy, kterými se konzolidují. Jizvěním jsou postiženy i nervová zakončení a, třeba, any jsou zdrojem potíží na jinak zcela nekomplikovaném prsu.V tomto ohledu bych situaci řešil pouze symptomatickou léčbou, česky řečeno, nějakými individuálně nasazenými analgetiky a přidal bych Wobezym, který se mi v těchto případech osvědčil ( potřeba brát vysokou dávku a vydržet i několik měsíců ). Já osobně - je to moje know-how, žádné obecně platné doporučení, chci 3 měsíce po operaci kontrolní mammologické vyšetření ( to má u mě každá žena před operací ), tedy vyšetření od odborníka na nemoci prsu. Tento mammolog by se měl vyjádřit k sekreci z bradavek. Nutně bych za tím nehledal nějakou zradu. Každopádně si myslím, že byste se měla obrátit na Vašeho lékaře a svěřit se mu, určitě Vás nebude podezírat z hypochondrie.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


jizvy

(příspěvek číslo: 1834)
dne: 19.07. 2008

Dobrý den, rád bych se zeptal jaké dáváte šance do budoucna v léčbě popélenin a jizevnatosti.., mám na mysli výzkum, především společnosti Intercytex, díky za Váš čas, Honza.

Dobrý den !
Asi Vás zklamu, ale neznám podrobnosti výzkumu společnosti Intercrytex, je mi líto ale nedokážů Vám odpovědět na Váš dotaz.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


korekce obliceje

(příspěvek číslo: 1833)
dne: 19.07. 2008

Dobry den, chtel sem se zeptat zda mi pomuže korekce obliceje k odstraneni malích vrasek a akne a samozřejme kolik to stoji. Byl jsem u vas pred 3 roky na chemickém peelingu s laserem a docela mi to pomohlo. dekuju

Dobrý den !
Pokud se nějak podaří vrásky či jizvy upravit tak, že nejsou tak kosmeticky nápadné, tak je to vždy dobře a jedná se o velkou pomoc. Chtělo by to ale Vás vidět, abychom zvážili naše možnosti.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


prsa

(příspěvek číslo: 1832)
dne: 19.07. 2008

Chtěla bych zpevnění prsou.Chci se zeptat jestli je jiná možnost než silikonové implantáty.

Přede děkuji

Přeji hezký den


Dobrý den !
Zatím neexistuje klinicky dostatečně vyzkoušená a všeobecně uznávaná metoda,zvětšení prsů než je použití prsních implantátů ze silikonového materiálu. Zatím.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


silipos

(příspěvek číslo: 1831)
dne: 18.07. 2008

Pane doktore, kde v Plzni muzu koupit vyrobky Silipos na hojeni pooperčních jizev?

Dobrý den !
Péče o jizvu musí být komplexní, systematická a dlouhodobá. To nejsou fráze, ale fakt. Jizva vyzrává několik měsíců, nekdy i třeba rok či déle, což se projevuje změnou barvy, konzistence, citlibosti a také kosmetické nápadnosti. Tento proces musí proběhnout vždy, můžeme jej však ovlivnit. každý z nás máme nějaké know-how, které jsme si vystavěli na zkušenostech a výsledcích. Já osobně doporučuji následující:
jizvu několik měsíců 2x denně omýt, mechanicky očistit, po osušení zlehka promastit ( např. Indulona, Nivea apod. ), eventuálně použít dle návodu Dermatix gel + provádět intenzivní tlakové masáže 3 - 5 x 10 minut denně ( tlak prstů na jizvu bez povrchového tření po dobu minimálně půl minuty s několikavteřinovou přestávkou opakovaně ), jizvu chránit před sluncem ( vhodný krém s vysokým UV faktorem 50+ např. fi. Spirig,Bioderma ). Silikonové destičky jako např. Topigel, Silipos apod. ponechávám až na dobu, kdy se tento postup nejeví jako optomimální. Kde se dají koupit nevím, doporučuji se ale podívat na www.lipoelastic.com, což je společnost, která v nabídce materiálů podobné prostředky má.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


modelace a zmenšení prsou

(příspěvek číslo: 1830)
dne: 17.07. 2008

Dobrý den,
vážený pane doktore,ráda bych se Vás zeptala jestli bych mohla podstoupit tento zákrok i když v rodině se vyskytla rakovina prsu.Na mamograf chodím,vše je v pořádku.Jestli ano,jsem z větší vzdálenosti,chtěla bych na operaci k Vám,šla by udělat konzultace přes e-mail?Děkuji za odpověď.Přeji krásný den, Lidka

Dobrý den !
Ano, tzv. redukční mammoplastiku lze podstoupit bez obav. Před operací je u mě vždy nutné mammologické vyšetření a toto vyšetření se pravidelně opakuje po operaci. Není to nikde napsáno jako závazné doporučení, ale já mám za to, že je to vhodné a tak to vyžaduju. Konzultaci přes mail můžeme zvládnout, chce to jen fotografie Vašich prsů a pár doplňujících údajů, abych se ve všem zorientoval a nebude to problém.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Prasklinky na stehneh

(příspěvek číslo: 1829)
dne: 17.07. 2008

Dobry den,pred mesicem se mi narodila prvni dcera,a po tehotenstvi mi zustalo navic deset kg,a mnoho prasklinek na stehneh a brisku,tak sem se chtela zeptat,jestli pokud si necham odsat tuk na stehneh,jestli prasklinky zmizi,nebo se odstranuji jinak.Dekuji moc za odpoved.M.J.

Dobrý den !
Asi Vás zklamu, ale pokud těmi prasklinami myslíte strie, tedy pajizévky, pak nám liposukced nepomůže. Se striemi je vůbec problém a neexistuje nějaký osvědčený způsob jak se jich např. na stehněch zbavit.
Hezký den !
Dr.Kydlíček
aplikace Bioalcamidu

(příspěvek číslo: 1828)
dne: 16.07. 2008Dobry den

Doporucil byste aplikace Bioalcamidu na zvetseni lytek? Pokud ne, jakou vypln byste doporucil, mam na mysli jen male zvetseni.

Dekuji

Lada

Dobrý den !
Nikoli, pokud myslíte, že objem lýtek je u Vás nedostatečný a lýtka nemají hezký tvar, pak bych uvažoval i silikonových gelových lýtkových implantátech.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


antikoncepce a operace

(příspěvek číslo: 1827)
dne: 16.07. 2008

Dobrý den, měla bych na vás dotaz.. Je mi 19 let a užívám antikoncepci Belaru. V polovině října mám jít na operaci zubů. Tak jsem se vás chtěla zeptat, zda je nutné vysadit lék a hlavně jak dlouho před operací.. Já bych ho stejně asi nemohla po operaci brát, kdyby mi tzv. "sešili" zuby k sobě.. Letos budu taky nastupovat na vysokou, tak i z důvodu aby mi operaci kvůli HA neposunuli.
Děkuji moc za zodpovězení. Krásný den Květka

Dobrý den !
Obecně platí, že hormnonální antikoncepce zvyšuje riziko žilní trombózy a tím i embólie. Během operace v narkóze se mění tzv. reologické vlastnosti krve a následkem toho se taktéž mírně zvyšuje riziko trombózy, proto nepovažuji za vhodné obě rizika sčítat a doporučuji proto hormonální antikoncepci minimálně 3 týdny před operací vysadit. Každé pracoviště to vidí jinak, ale můj názor je takový.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


zadek

(příspěvek číslo: 1825)
dne: 16.07. 2008

Dobrý den pane doktore,
je mi 43 let. Před 7 lety jsem díky problémům ve vzathu zhubla rychle asi 10 kg. V současné době vážím 47 kg při výšce 159 cm. Zadek mám povislý a v plavkách to opravdu nevypadá dobře.Dá se s tímto problémem něco dělat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den !
Ano, existují jisté možnosti, ale jsou spojeny s jizvami, takže to je na zváženou zda se do toho pustit či ne. Na poklesu hýždí se podepsalo ono zhubnutí, o kterém píšete a, samozřejmě, i věk.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zvětšení prsou

(příspěvek číslo: 1824)
dne: 15.07. 2008

Dobrý den,zajímalo by mě,jetli při operaci - zvětšení prsou je možné zároveň opravit i jednu vpáčenou bradavku?(Je mi 26 let a mám dvě děti,které jsem i s touto vadou celkem dobře kojila.)Nebo se každá operace dělá zvlášť?Předem Vám děkuji za odpověď Radka

Dobrý den !
Ano, lze to tak udělat, to by nebyl problém.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


modelace prsou

(příspěvek číslo: 1823)
dne: 14.07. 2008

Dobrý den, chystám se na operaci prsou v sanatoriu v chotovinách...u Mudr. Dušana Vlčka..můžete mi jej doporučit?díky moc

Dobrý den !
S Dr.D.Vlčkem se blíže neznám, ale mám za to, že to je dobrá volba lékaře.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Botox

(příspěvek číslo: 1822)
dne: 12.07. 2008

Dobrý den, je mi 22 let a potřebovala bych Botoxem vyhladit vrásku mezi obočím.Chtěla jsem se zeptat,zda by bylo také možné tento zákrok u Vás podstoupit.Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den !
Já osobně dávám přednost výplňovým preparátům s obsahem kyseliny hyaluronové ( Matridex, Matrugel, Matridur apod. ), tedy fillerům než preparátům botulotoxinu.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


odstranění pigmentové skvrny-pihy

(příspěvek číslo: 1821)
dne: 11.07. 2008

Dobrý den, můj tříletý syn má v oblasti tzv."koutu" obličeje (mezi čelem a spánkem)poměrně velkou (průměr cca 1,5 cm) tmavou pigmentovou skvrnu, ze které vyrůstá pár vlásků. Od narození skvrna tmavla a rostla, po narození byla málo patrná. Na to, že by ji do budoucna překryly vlasy to bohužel nevypadá.Chtěla bych se zeptat,zda je u vás možné tuto skvrnu odstranit, jakým způsobem a za jakých podmínek.Děkuji Vám za zprávu.Irena Tomášková, itomaskova@centrum.cz PS: Mohu zaslat i foto.

Hezký den !
Ano, to možné je. Bude nejlepší, když se se synem dostavíte do poradny, kterou pro tuto problematiku mám každé pondělí dopoledne ( 8,30 - 11,30 hod. ) ve FN Plzeň-Lochotín. Podíváme a zvážíme s¨co se dá dělat.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


hrbolatý vzhled stehen

(příspěvek číslo: 1820)
dne: 10.07. 2008

Dobrý den!Je mi 50 let, mám silná stehna a v poslední době, zřejmě povolením kůže, získávají nerovný, hrbolatý vzhled. V tomto případě pravděpodobně nepomůže liposukce, je možné tyto partie nějakým způsobem vyhladit?

Dobrý den !
Liposukce opravdu nepomůže, ale k tomu, abych Vám erudovaně poradil by bylo vhodné mít k dispozici alespoň dobrou fotku. Kdyby to šlo, pošlete mi jí a poradíme se co se dá dělat.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


operace nosu

(příspěvek číslo: 1819)
dne: 9.07. 2008

Dobrý den,chtěla bych si operativně nechat zmenšit nos a zároven uvažuji o liposukci stehen.Zajímá mne,zda je možné zákrok provést v jeden den.Děkuji Bittnerová

Dobrý den !
Slučování dvou dílčích operací, kdy každá sama o sobě trvá okolo 1,5 hod. do jednoho dlouhého výkonu nepovažuji za vhodné a to z více důvodů. Jistě existují pracoviště, které by to za nevhodné nepovažovaly, ale já si myslím, že to vhodné není.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


čakací lhůty na operaci

(příspěvek číslo: 1818)
dne: 9.07. 2008

Dobrý den, již jsem rozhodnutá podstoupit augmentaci. Ráda bych se u vás informovala jak dlouhé máte čekací lhúty na konzultaci a samotný zákrok. Jsem z Jablonce nad Nisou a samozřejmě respektuji, že na konzultaci je nutné se dostavit osobně, nicméně bych Vám byla moc vděčná za nějaké informace takto-prostřednictvím internetu. Několik konzultací jsem již absolvolvala a má původní představa byla kulatý tip implantátu pod sval, mohl byste mi prosím sdělit přibližné celkové náklady? A také co se týče řezu - z mého čistě laického pohledu se mi zdá nejvhodnější řez podpažím - jizvy jsou lépe skryty, myslíte že pokud by z vaší strany tento přístup připadal v úvahu, bylo by možné dát na přání pacientky? Slyšela jsem na Vás jen samou chválu, prosím přijměte mou poklonu. Budu moc ráda za odpověď.

Dobrý den !
Děkuji za pochvalu !:-) Otázka typu, značky implantátu, stejně jako jeho umístění ( pod, nad velký prsní sval ), přístupu ( podprsní rýha, bradavka ) jsou v odborné veřejnosti velmi často diskutovanými problémy, na které není jednotný názor a pro které neexistuje jedno všeobecně platné know-how. Vždy se musí postupovat imdividuálně s ohledem na anatomické poměry, kvalitu tkáně a subjektivní představy. Limity, ve kterých se pohybujeme stanovuje Váš organizmus a my musíme jen tyto meze identifikovat a pohybovat se mezi nimi. Pokud tedy tyto možnosti pochopíme a respektujeme, pak máme šancí docílit maximálně pěkného výsledku. Při této operaci vždy uvažujeme o objemu a tvaru prsů, které dohromady dají konečný výsledek. Tvrdím a stojím si za tím, že prsy musí být přirozené a přiměřené. Pak jsou žensky hezké. Klientce vždy navrhnu to, co si myslím ( je to můj subjektivní pophled na věc, jiný kolega může mít názor odlišný ), že nás k tomuto výsledku dovede. Pokud je můj pohled a plány klientky v douladu, pak není žádný problém, pokud se lišíme, musíme najít nějaký kompromis. Přístup z podpaží je z těch využívaných ten nejméně častý a dle mě i nejméně vhodný. Je pro to několik důvodů, ale to bych nyní nechal stranou. Myslím, že nejlepší by bylo, kdybyste mě poslala fotky Vašich prsů ( zpředu, z poloprofilu ) a pokusíme se najít nějaké řešení a způsob jak to zvládnout.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Nosík

(příspěvek číslo: 1817)
dne: 8.07. 2008

Dobrý den, chtěla bych upravit nos (orlí) na něco normálního :o). Podle vašeho ceníku by to stálo tak 28 000? Jak je nutná dlouhá neschopnost? Pomůžete mi vybrat , co by se mi hodilo ke zbytku obličeje? Nebudu pak ještě škaredější? :-), Děkuji Dana

Dobrý den !
Operace nosu, rinoplastika, je nesmírně delikátní výkon a obecně je považován za nejtěžší a nejtechničtější kosmetickou operaci. Vždy se musí vycházet z konkrétní anatomické situace a to jak nosu, tak obličeje a snažit se, aby oba momenty měly navzájem harmonické vztahy. O tom, zda se Vám bude nos zdát hezký a Vy atraktivnější nebo naopak však rozhoduje individuální pohled na Věc, vkus, Vaše často nevyjádřené představy apod. Proto nelze NIKDY slíbit, že Vám bude výsledek přesně a bez výhrady vyhovovat. V tom je estetika ( obecně ) těžká a zrádná. Navíc, jedna věc je to, co si klient přeje a očekává, druhá věc pak to, co je možné ( a vhodné ), v konkrétní situaci docílit... K tomu všemu ale slouží konzultace, při které by se mělo všechno probrat a rozebrat. Nelze však nos vybírat jako v butiku či kadeřnictví v katalogu, to nejde a ani není možné. Cena operace včetně 2 denní hospitalizace činí 27.000,-Kč a pracovní neschopnost vystavit u estetické operace nejde.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Konzultace

(příspěvek číslo: 1816)
dne: 7.07. 2008

Dobrý den, zajímalo by me jestli se Vám už někdy stalo, že si žena po konzultaci operaci rozmyslela? (mám na mysli augmentaci) Já přemýšlím nad svými prsy už asi dva roky a porád nejsem rozhodnuta! Váš přístup a otevřenost se mi zamlouvá, bohužel jsem však z druhého konce republiky. Chtěla bych Vás tímto požádat o konzultaci přes email, samozřejmě nechci nic zadarmo a tak prosím, zdělte mi cenu konzultace a č.účtu na který bych Vám měla zaplatit. A taky emailovou adresu.. na kterou pošlu fotky a více informací :-)
Předem děkuji

Dobrý den !
Děkuji za pochvalu ! :-) Je zcela běžné, že po konzultaci si klientka operaci rozmyslí, zvažuje, nebo odkládá. Je to běžné a vhodné. Konzultace totiž slouží nejen k tom, aby se adeptka kosmetiky dozvěděla vše potřebné a nutné, ale i k tomu, aby se uvedly na správnou míru často zcestné a myslné informace a představy. Když se potom věci podají tak jak jsou, často si klientka vezme "time" a celou věc zvažuje, nebo dokonce zavrhne. Není to nic špatného, naopak, sítem konzultace pak projdou Ti skálopevně rozhodnutí a silně motivovaná pacienti.
Žádný problém, zkusíme to zvládnout, napište mi na kydlicek@fnplzen.cz a uvidíme co se dá dělat.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


zmenšení prsou

(příspěvek číslo: 1815)
dne: 6.07. 2008

Dobrý den
chtěla bych se zeptat.Jsem po jednom dítěti a rozhodla jsem se ke zmenšení prsou již mám termín,ale zajímalo by mě po jak dlouhé době je možné znovu otěhotnět.Děkuji

Dobrý den !
S další graviditou doporučuji počkat až do doby, kdy se tkáně prsů zcela zhojí a zkonzolidují. Já osobně bych počkal alespoň půl roku.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


úprava dvorců a modelace prsou

(příspěvek číslo: 1814)
dne: 5.07. 2008

Vážený pane doktore, ráda bych si nechala vymodelovat prsa, protože jsem v nedávné době výrazně zhubla a prsa mám tedy povislá a stydím se před svým přítelem. Ironicky jsem původně měla prsa velká a chtěla tedy podstoupit zmenšení prsou, teď už nemusím :)Co mne zajímá je, kde přesně jsou jizvy po zákroku zmenšení prsou, jestli se řez vede přes dvorce nebo jinudy. Pravděpodobně bych si přála odstranit nadbytečnou kůži. Také bych se ráda nechala upravit nevzhledné dvorce, jsou velké a mají nepravidelný tvar, toužím po dvorcích mnohem menších a pravidelného tvaru, je toto možné? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den !
Modelace prsů, tzv. mastopexe je velmi častá operace. Existuje více metod, které se mohou použít, ale obecně lze říci, že jedna metoda má jizvy okolo dvorce, tedy na hranici kůže-dvorec, pak jizvu kopírující podprsní rýhu a svislou jizvu mezi oběma předešlými. Jizvy se tak podobají převrácenému písmenu "T". Druhá skupina metod má jizvu jen okolo dvorce a jizvu svislou. O to, kdy jakou metodu použít rozhodují anatomické poměry na prsu a názor chirurga.Obě skupiny mají totiž svoje pro a proti a není vůbec jednoznačné, že tato nebo tato je lepší nebo horší. Üprava dvorců, tedy jejich zmenšení a zokrouhlení je součástí modelace a dělá se vždy.
Hezký den !
Dr.kydlíček


<< < 67 / 131 > >>