Plastická estetická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, s.r.o.

Areál fakultní nemocnice Plzeň, vchod C „stará“ budova, 6. patro

Přidat nový dotaz +


dvojita operacia

(příspěvek číslo: 1863)
dne: 13.08. 2008

dobry den!chcela by som sa opytat,ci je mozne naraz vykonat labioplastiku a liposukciu brucha,popripade este abdominoplastiku,ak by bola nutna.nebola som este nikde na konzultacii.dakujem

Dobrý den !
Pokud se nebude jednat o rozsáhlou liposukci, pak bychom obě operace spojit mohli. Rozsah a délka operace rozhodují, proto bych labioplastiku s abdominoplastikou nespojoval.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Dolní ret.

(příspěvek číslo: 1862)
dne: 12.08. 2008

Dobrý den,

je mi 38 let, před dvěma roky jsem byla na opakovaném vyndální bulky ze rtu a hnědě skvrny. Dodnes mám po stehu nesouměrný ret a při zavřených ústech mi trošku kouká zub. Bylo by možné vše dát do původního stavu? Je to opravdu hodně malé, ale prostě mi to vadí.

Děkuji

Dobrý den !
Každopádně by bylo vhodné zvážit možnosti, které se naskýtají, nechci nic slibovat. Pokud tedy máíte tu možnost mě navštívit, přijeďte některé pondělí dopolodne ( 8,30 - 11,30 hod. ) do FN Plzeň, kde mám pro tuto a podobnou problematiku poradnu ( vdhod B, 6. patro ).
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Dotaz

(příspěvek číslo: 1861)
dne: 10.08. 2008

Dobrý den! Chci si u vás nechat příští rok zvětšit prsa a chci se zeptat, zda se dají odstranit pomocí laseru i jizvičky, které vznikly během růstu prsou.

Dobrý den !
Je mi líto, ale t.č. neexistuje osvědčená, oběcně uznávaná a hlavně účinná metoda odstranění jizvy či strie. Laser může jizvu za určitých okolností zlepšit, ale ne "vymazat". Pokud se o jizvu ale dobře staráte, může být kosmeticky málo nápadná, ale nikdy nezmizí.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


operace

(příspěvek číslo: 1860)
dne: 10.08. 2008

Dobry den, chtel bych se zeptat jestli je mozna plasticka operace ohryzku, presneji jeho zmenseni. Dekuji za odpoved.

Dobrý den !
Ohryzek, jak píšete je štítná chrupavka, která spoluvytváří chrupavčitou kostru hrtanu a má svojí funkci. U mužů je typicky výrazná a patří to k sekundárním pohlavním znakům. Pokud vím, štítné chrupavky se za účelem zlepšení estetického vzhledu krku nezmenšují.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


zv

(příspěvek číslo: 1859)
dne: 6.08. 2008

dobry den chtela bych se zeptat jestli delate zvetseni prsou na splatky a nebo jestli nabyzite nejakej program a jestřli ano jestli to davate i zenam na materske a co bych proto musela udelat predem dekuji za odpoved

Dobrý den !
Splátky se mi neosvědčily, takže je již neposkytuji, ale mohu zprostředkovat půjčku u Čs. Spořitelny, která je výhodná a dobře dostupná.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


stav po abdominoplastice

(příspěvek číslo: 1858)
dne: 4.08. 2008

Dobrý večer, ráda bych se Vás pane doktore zeplata na Váš názor. Jsem diabetik a před dvěma lety jsem postoupila odstranění převislé kůže na břiše. Operace proběhla v pořádku a jizva se velmi dobře zahojila. Měla jsem ale nepříjemné pocity, že mi v břiše "něco" roste. Po roce jsen lékaře přesvědčila o svých pocitech - bylo to i dost viditelné - a po dvou letech jsem absolvovala novou operaci, kdy mi v místě předešlého zásahu bylo odstraněno jakési těleso 35cm dlouhé,17cm široké a 15cm vysoké. Všechno by bylo fajn, jenže už dva měsíce po nové operaci se vnitřek znovu opouzdřuje(výsledek ze sona) a to i přesto, že týdně dojíždím do nemocnice a je mi prováděna punkce a odstraňována tekutina. Děkuji předem za Váš názor.

Dobrý den !
Abdominoplastika jen zdánlivě vypadá jako nekomplikovaný výkon, ve skutečnosti může pacientku i lékaře pořádně potrápit... S opouzdřováním, o kterém se zmiňujete se čas od času také setkávám a musím říci, že neexistuje osvědčené know-how jak nyní postupovat. nejspíše bych ale dělal to samé co Váš lékař - zkusil bych opakované punkce, komprese elastickým prádlem, opakované kontroly včetně sonografie a teprve při neúspěchu bych se rozhodl k eventuální reoperaci. Mluvím ale obecně, ne konkrétně o Vás, k tomu nemám nyní ani mandát ani potřebné informace, jen chci naznačit, že situace není jednoduchá a Váš lékař postupuje dle mě správně.
Hezký den a držím palce !
Dr.kydlíček


prsni bradavky

(příspěvek číslo: 1857)
dne: 3.08. 2008

Dobry den mam problém je mi 19 a moje bradavky dou velké a pusoví to dosti nepěkně ale když je mi zima nemo si je zašnu draždit tak se zmenší a ten tvar mi vyhovuje tak sem se chtěla zeptat jestli neexistuje něco na ustalení abych je měla malé pořed a aby už se mi nezvětšovaly?děkuji za odpoved

Dobrý den !
Velikost prsů a bradavek je určena do značné míry geneticky a řízena hormonálně. Myslím, že neexistuje účinná neoperační metoda jak Vám splnit toto přání. Operace sice možná je, ale nedoporučuji to, znamenalo by to ztrátu schopnosti kojit.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


reklamace

(příspěvek číslo: 1856)
dne: 3.08. 2008

Pane doktore,chci se vás zeptat jestli mám nárok na reklamaci po plastické operaci břicha.Udělali mi nový pupík a odstranili převislou kůži.Řez mám vedený moc vysoko že ho nezakreju ani kalhotkama a kouká mi i z kalhot.A pupík mám moc veliký.Byla jsem na kosmetice a tam mi bylo řečeno,že ten pupík ani ten řez není estetický.Ptám se tedy Vás jestli je to možné reklamovat tento zákrok a také jestli je to bezplatné.

Dobrý den !
To je velmi složitá otázka, kterou každé pracoviště řeší jinak. Nexistují nějaká všeobecně platná pravidla, platná a závazná pro všechny. Musíte se obrátit na pracoviště, kde jste byla operovaná a domluvit se s lékařem, který Vás operoval nikoli s kosmetičkou. Jsem si jistý, že se dobře domluvíte, vždyť každý z nás chce mít spokojené klienty! Estetická chirurgie je záludná mimo jiné v tom, že lékař "pracuje" s živými tkáněmi, které stanovují limity a meze operace a které nějak reagují na zákrok.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


prsa celkova suma

(příspěvek číslo: 1855)
dne: 3.08. 2008

Dobry den!

Pracuji jako servirka a chtela jsem se zeptat za jak dlouhou dobu budu opet schopna po operaci prsu vykonavat svou praci.A taky by me zajimala priblizna celkova suma za zvetseni prsu..

Dobrý den !
Jako servírka se naběháte a máte poměrně velkou zátěž horních končetin. myslím, že 2 týdny klidového režimu a rekonvalescence by mohly stačit. celková cena záleží na typu a značce ( nikoli velikosti ) použitého implantátu. Já se nejčastěji pohybuji mezi 50.000,- - 53.000,- Kč. tato částka je konečná a zahrnuje nejen operaci a implantáty, ale i hospitalizaci a elastickou podprsenku. nezahrnuje ale předoperační vyšetření, které si každá žena shání sama.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


liposukce a obezita břicha

(příspěvek číslo: 1854)
dne: 1.08. 2008

Dobrý večer, pane doktore. Prosím, může se liposukcí břicha a boků zabránit obezitě břicha? Je výsledný efekt trvalý, případně jaké mohou být stinné stránky liposukce do budoucna? Děkuji. Jitka.

Dobrý den !
Liposukce je metoda tvarování postavy, kdy se zmenšují či odstraňují tukové polštáře. Není vhodné liposukcí řešit nadváhu či obezitu a stejně není vhodné jí používat preventivně jak píšete. myslím, že byste spokojená nebyla a enebylo by to ani medicínsky správné.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Augmentace prsou x h. antikoncepce

(příspěvek číslo: 1853)
dne: 1.08. 2008

Dobrý den pane doktoru,

asi budu porovnávat 2 neporovnatelné věci, ale mohl byste mi odpovědět? - Je pro organismus náročnější 20 let používat hormonální antikoncepci (i z důvodu lehkého zvětšení prsou) nebo jednou podstoupit augmentaci prsou? Děkuji.

Dobrý den !
Hormonální antikoncepce skutečně někdy zvětšuje prsní žlázu, ale představuje také zvýšené riziko trombóz a embolií a ať si gynekologové říkají co chtějí, tak je to tak. Augmentace představuje operaci a přítomnost silikonového gelového materiálu pod prsem a i když nebyla zjištěna nějaká škodlivost tohoto materiálu, jedná se o cizorodou látku. Já tedy nevím jak odpovědět, ale pokud má mít nasazení hormonální antikoncepce jediný důvod a tím je zvětšení prsů, pak bych raději dororučil augmentaci.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


modelace prsů

(příspěvek číslo: 1852)
dne: 1.08. 2008

Dobrý den pane doktore, vážně uvažuji o úpravě prsů. Po porodu a kojení mám jedno prso výrazně větší a povislejší a také jiný tvar bradavky.Chtěla jsem se zeptat, jakým způsobem by se postupovalo, aby byla obě prsa stejná, také ( vím, že to nelze napsat, jen zhruba)na cenu a délku případného zákroku. Nyní ještě kojím, kdy bych mohla případný zákrok podstoupit? Moc děkuji za odpověď. Natálie, Beroun

Dobrý den !
Nejspíše bych Vám doporučil modelaci prsů ( těžko se ale vyjádřit bez vyšetření ), kdy bychom upravili symetrii prsů a dvorců. Cena operace včetně dvoudenní hospitalizace a elastické sportovní podprsenky by pak činila 31.000,- Kč.
Ale ještě kojíte a uvidíte, jaký stav bude až kojit přestanete a mléčná žláza se stabilizuje. Doporučuji vyčkat tak 6 měsíců.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zvětšení prsů

(příspěvek číslo: 1851)
dne: 1.08. 2008

Dobrý den, pane doktore mám dotaz ohledně doby kdy je možné provést zvětšení prsů po porodu a kojení. Jsem 11 měsíců po porodu a 2 měsíce nekojím.
Děkuji za odpověď.
Hezký den Pavlína

Dobrý den !
Já osobně doporučuji větší odstup od kojení, dle mého tak 4 - 6 měsíců.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


znecitlivění

(příspěvek číslo: 1850)
dne: 30.07. 2008

dobrý den, velice dlouho už zvažuji modelaci prsou, mám velmi nevzhledný tvar. Nejvíc z celého zákroku se ale děsím celkového znecitlivění, je možné tuto operaci provádět i pouze s lokální anestezií? Nebo jsou moje obavy zbytečné? předem moc děkuji za odpověď, a přeji krásný den

Dobrý den !
V místním umrtvení je možné i amputovat dolní končetinu ve stehně, je-li to nezbytné..., ale modelaci prsů si v místním umrtvení nedovedu představit... Narkózy se zdravý, dobře připravený a patřičně vyšetřená člověk bát nemusí.Má to sice určitá rizika, ale není na místě je dramatizovat.
Hezký den!
Dr.Kydlíček


Zmenšení prsů

(příspěvek číslo: 1849)
dne: 30.07. 2008

Dobrý den pane doktore
Chtel bych se zeptat na zmenšení prsů u mužů?
Kolik operace stojí, jakou dobu trvá, je nutna celková anestezie,jaká je doba strávená po operaci v nemocnici?
Děkuji za odpověd

Dobrý den !
Nejdříve bych doporučil doplnit mammologické a endokrinologické vyšetření. Teprve pak návštěvu v mé poradně a na základě výsledků zmíněných vyšetření a anatomických poměru se rozhodneme jak nejlépe postupovat dále. To ovlivní všechno ostatní - metodu operace, délku hospitalizace e eventuální cenu.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


co je to?

(příspěvek číslo: 1848)
dne: 30.07. 2008

Dobrý den pane doktore mám dotaz ohledně endokrinologického výšetření,jak se toto provádí a co přesně se při něm zjištuje.Děkuju za odpověď.

Dobrý den !
Endokrinologie se zabývá nemoci žláz s vnitřní sekrecí, např. štítnou žlázou, nadledvinkami, podvěskem mozkovým apod. Vyšetření má potvrdit či vyloučit hormonální poruchu jako možnou příčinu onemocnění, např. zvětšení prsní žlázy u mužů, tzv. gynekomastie.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


zmenšení stydkých pysků

(příspěvek číslo: 1847)
dne: 29.07. 2008

Vážně uvažuji o úpravě stydkých pysků a zajímalo by mě, zda je po zákroku člověk na pracovní neschopnosti a nebo jde udělat zákrok ambulatně. Nemám fyzicky náročnou práci - v kanceláři. Děkuji

Dobrý den !
Operaci - zmenšení malých stydkých pysků provádím v místním umrtvení za jednodenní hospitalizace. Ze zkušeností doporučuji si udělat týdenní volno. Moc Vás to sice neomezí, ale není vhodné pospíchat do prácě, byť fyzicky nenáročné.
Hezký den !
Dr.kydlíček


Parciální amputae prstu

(příspěvek číslo: 1846)
dne: 29.07. 2008

Vážený pane doktore,jsem učitelka a před čtrnácti dny jsem si na brigádě uřízla část pravého ukazováčku na bázi nehtu, nehet a část článku nemám, dnes mi vyndali stehy a já přemýšlím, jak dál.Jelikož pracuji s dětmi, stydím se před ně postavit. Odepište mi, moc prosím, jestli je možná nějaká náhrada a za jak dlouho. Děkuji.

Dobrý den !
Obávám se, že Vás zklamu, náhrada špičky prstu snad by i šla, ale nehet nedoplníme, tam by se dala aplikovat nalepovací protéza, něco na způsob gelových nehtů. Zatím ale doporučuji vyčkat, není vhodné do amptačního pahýlu intervenovat dříve než půl roku po úraze, tkáně se musí zhojit, zkonzolidovat.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Abdominoplastika

(příspěvek číslo: 1845)
dne: 27.07. 2008

Dobrý den pane doktore chtěla jsem se vás zeptat na celkovou operaci abdominoplastiku jestli při této operaci upravujete horní břicho myslím jestli to při abdminoplasticena horním břiše trochu odsajete ,aby byl lepší efekt a jestli je při této operaci odsát i boky a kolik by to stálo i s boky.Moc děkuji.

Dobrý den !
Klasická abdominoplastika se týká celé přední plochy břicha, tedy plochy od žeber k tříslům a od boku k boku.
Liposukci možno k abdominoplastice přidat, ale jenom na bocích, v místě, kde se pak operuje to není ideální, protože to zvyšuje riziko komplikací.
Pokud bychom ale operovali břicho a doplnili liposukci boků, pak by operace stála včetně 2denní hospitalizace a elastického prádla celkem 33.000,-Kč
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Zmenšení prsou

(příspěvek číslo: 1844)
dne: 27.07. 2008

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda bych mohla podstoupit operaci u vás ze zdravotních důvodů a mít ji proplacenou pojišťovnou...Jsem na 16. 12. 2008 objednána v Praze na operaci k Doc. Měšťákovi, ale po dlouhém uvážení jsem se rozhodla nakonec pro operaci v Plzni...Mám to do Plzně 20km a kdyby nastaly jakékoliv potíže, jsem v Plzni během 30ti minut, kdežto v Praze ne...Oběhávám si již potvrzení od mamologa, neurologa a ortopeda...Jak dlouhá je u vás čekací doba na operaci a jak u vás probíhá konzultace???Kdy je možno se u vás objednat na konzultaci???A je konzultace placená???Předem děkuji Adéla

Dobrý den !
Nejdříve se na mě přijďte podívat do ambulance, kterou pro tuto problematiku mám ve FN každé pondělí dopoledne ( 8,30 - 11,30 hod.), objednávat se nemusíte. Konzultace se neplatí a spolu při ní probereme a zvážíme vše důležité a hlavně - rozhodneme o zdravotní indikaci operace, tedy to, zda se jedná o operaci hrazenou zdravotní pojišťovnou či ne. Pak teprve nastane čas si doplnit zmíněná vyšetření.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Abdominoplastika

(příspěvek číslo: 1843)
dne: 25.07. 2008

Dobrý den pane doktore ráda bych se vás zeptala kolik by byla celková cena kompletní abdominoplastiky i s pobytem a jaké máte v této chvíli čekací doby na konzultaci byla bych ráda kdybych se k vám mohla objednat co nejdříve.A od konzultace za jakou dobu by jste měl volný termín k operaci.Velice vám děkuji za vaši brzkou odpověd.S pozdravem Hanka Ilušáková

Dobrý den !
Jenom telgraficky :-) Kompletní cena, tedy operace+2denní hospitalizace+elastické prádlo činí 31.000,-Kč. KOnzultaci bychom si mohli dát na úterý 12.8. odpoledne a termín operace na začátek září. Vše si ale musíme domluvit zcela přesně.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Operace nosu

(příspěvek číslo: 1842)
dne: 23.07. 2008

Dobrý den!V dětství jsem měla úraz nosu a od té doby mám zprohýbanou nosní přepážku a i nos celkově trochu "křivý"uhnutý do prava.Chci se zeptat o jak náročnou operaci by se jednalo a jaká jsou rizika?Jak dlouho trvá zotavení po operaci, případně pracovní neschopnost?Děkuji Novotná

Dobrý den !
Ptáte se na věci, kteréje třeba důkladfně probrat při osobní konzultaci, tedy až poté co se lékař seznámí s Vašimi pradstavami a plány a vyšetří Váš nos. Každopádně je ale nutné říci, že operace nosu, rinoplastika, je vysoká pilotáž estetické chirurgie a právem je považována za nejtechničtější a nejtěžší operaci. O Vaší spokojenosti totiž spolurozhoduje nejenom jak se operace udělá, ale i jak se zhojíte a jak se výsledek shodne s vaší subjektivní představou... Takže vidíte, že to není jednoduché a důkladná konzultace je nezbytná. Pracovní nechopnost trvá obvykle 2 - 3 týdny a rizika jsou stejná jako u jiných operací, ne vyšší.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


Jizva

(příspěvek číslo: 1841)
dne: 22.07. 2008

Dobrý den,
Mám na krku jizvu po tracheotomii 15let.Zajímalo by mě, zda by šla nějakou metodou plastické operace odstranit.Děkuji

Dobrý den !
Utakto staré jizvy, která je již konzolidovaná a zcela vyzrálá je možné jen její odstranění a nahrazení jinou, o kterou se budete od začátku koncepčně a dlouhodobě starat, takže by zde byla šance na novou, pěknou a kosmeticky méně nápadnou jizvu.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


převislá víčka

(příspěvek číslo: 1840)
dne: 21.07. 2008

Dobrý den

Prosím Vás, odststranujete převislá víčka? Pokud ano, kolik zákrok stojí?
Děkuji

Rosch

Dobrý den !
Ano, operace blepharochalázy je poměrně častý výkon, provádíme se ambulantně v místním umrtvení a stojí 8.500,-Kč.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


modelace lítek

(příspěvek číslo: 1839)
dne: 20.07. 2008Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat jestli se u

Vás dělá operace ,modelace lítek.

Děkuji vřele za odpověď Soňa lankašová


sonalan@seznam.cz

Dobrý den !
Pokud myslíte contouring liposukcí, tak ano.
Hezký den !
Dr.Kydlíček


<< < 66 / 131 > >>