Plastická estetická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, s.r.o.

Areál fakultní nemocnice Plzeň, vchod C „stará“ budova, 6. patro

Nové dotazy už není možné přidávat! V případě dotazů se na nás obraťte osobně prostřednictvím e-mailu kydlicek@gmail.com


lucie

(příspěvek číslo: 3485)
dne: 27.02.2016

dobrý den, kdybych si chtěla nechat zmenčit nos nebo nějaký jiný zákrok,musí se platit hotově ihned, nebo lze zaplatit po splátkách?děkuji za odpověď

Dobrý den,
jr mi líto, ale splátky po neblahých zkušenostech neposkytuji. Platba se provádí v hotovosti.
Hezký den!
T.Kydlíček


Marcela

(příspěvek číslo: 3484)
dne: 21.02.2016

Dobrý den,

mám dotaz ohledně zmenšení stydkých pysků. Kdy je vhodné o tomto zákroku přemýšlet? Vnitřní pysky mi vyčnívají ale při sportu a pod mi to nevadí, jen spíše z estetického hlediska a možná i hygieny. Děkuji za Váš názor

Dobrý den,
zmenšení malých stydkých pysků je stále častější výkon. Podmínky operace jsou poměrně prosté: dospělý věk, dobrý zdravotní stav, období mezi menstruací. Jiné podmínky tato operace nemá.
Hezký den!
T.Kydlíček


Jitka

(příspěvek číslo: 3483)
dne: 15.02.2016

Dobrý den pane doktore, provádíte také pozvednutí obočí bez zvednutí celého čela?

Dobrý den,
ano, tento výkon provádím, vždy je ale třeba velmi pečlivě zvážit anatomické poměry, vybrat optimální operační techniku a posoudit reálnost představ a přání klientky.
Hezký den!
T.Kydlíček


Věrka

(příspěvek číslo: 3482)
dne: 09.02.2016

Dobrý den, chci se zeptat zdali máte smlouvu s VZP. Chtěla bych podstoupit zmenšení prsou ze zdravotních důvodů. Popřípadě je možné se k vám objednat na konzultaci, kde bych se dozvěděla mé možnosti? Děkuji za odpověď

Dobrý den,
ano, je možné podstoupit zmenšení prsů s úhradou zdravotní pojišťovny, má to ale přesná pravidla a jasné podmínky. Žádost k posouzení tzv . zdravotní indikace pak podává pracoviště, které operaci provádí, takže nejdříve je nutné se osobně sejít a teprve po vyšetření rozhodnout o dalším postupu.
Hezký den!
T.Kydlíček


Lenka

(příspěvek číslo: 3481)
dne: 03.02.2016

Dobrý podvečer,
mám jeden dotaz... lze provést operaci horních víček, když je mi pouhých 24 let? Mám to dědičné a přidává mi to roky...
Už jsem u Vás byla na Otoplastice a s výsledkem jsem spokojená, tak bych opět chtěla jít k Vám...
Moc děkuji za odpověď.
S pozdravem
Lenka

Dobrý den,
děkuji:-) Ano, je to možné. O tvaru horních očních víček rozhodují mimo jiné i vrozené vlastnosti. Možné to tedy je.
Hezký den!
T.Kydlíček


Radka

(příspěvek číslo: 3480)
dne: 28.01.2016

Dobrý den, chtěla bych absolvovat laserovou liposunkci břicha, je to možné u vás?Děkuju

Dobrý den,
děkuji za důvěru, ale já z dobrých důvodů používám klasickou manuální tumescentni liposukci. Nevyužívám žádné asistované liposukce (vibrační, ultrazvuková, laserová).
Hezký den !
T.Kydlíček


Jana

(příspěvek číslo: 3479)
dne: 22.01.2016

Dobry den pane doktore
Chtela bych se zeptat kolik by stala liposukce zad(takovych tech bochanku ve stejne vysce prsou),snad mi rozumite.Dekuji za odpoved

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz. Cena liposukce této lokality (tedy vlastně zad) by se pohybovala okolo 28.000,- Kč včetně jednodenní hospitalizace a kompresivního prádla. Liposukce této krajiny má svůj efekt nesporně, ale protože elasticita kůže má zde své hranice, je i jimi ovlivněn i efekt operace.
Hezký den !
T.Kydlíček


Otoplastika

(příspěvek číslo: 3478)
dne: 16.01.2016

Dobrý den, ctěl jsem se zeptat zda je možné operaci provést v celkové anestezii. Pokusili jsme se o operaci při lokálním umrtvení. Dcera se rozplakala a byla velmi neklidná, bojí se injekcí. Děkuji

Dobrý den,
obecně platí jedno zlaté pravidlo - pokud lze operaci pohodlně zvládnout v místním umrtvení, je celková anestézie vzhledem k možným komplikacím a rizikům kontraindikovaná, tedy nevhodná. Operace odstálých ušních boltců je ve svém důsledku estetický výkon u dětí, takže důraz na bezpečnost zde platí dvojnásobně. Pokud dítě nespolupracuje, bojí se apod. je tedy vhodné s operací vyčkat na dobu, kdy to možné bude. Jiný postup vidím jako medicínsky neoprávněný.
Hezký den !
T. Kydlíček


Kamila

(příspěvek číslo: 3477)
dne: 10.01.2016

Dobrý den, chtěla bych podstoupit zvětšení poprsí a chtěla bych se zeptat jak je dlouhá doba k realizaci plastiky? Dále bych se chtěla zeptat zda je možné zaplatit operaci na splátky.

Děkuji

Dobrý den,
pokud myslíte dobu mezi konzultací a termínem operace, pak je to celoročně cca 1 - 1,5 měsíce. Se splátkami je to ale jiné, je mi líto, ale splátky po neblahých zkušenostech neposkytuji.
Hezký den !
T.Kydlíček


lucina

(příspěvek číslo: 3476)
dne: 04.01.2016

Dobrý den, četla jsem pár údajů o modelaci nosu a narazila také na problém, kdy měla žena po operaci úplně stejný nos jako před ní. Naopak se pak ještě zhoršil, protože se začal jizvit...Má jen drobná změna nosu (třeba pouhá změna chrupavky) nějaký efekt? Nelze změnit nos od základů, vždy je třeba zachovat původní výraz obličeje, ale má smysl nechat si operovat pouze měkkou část nosu?
Děkuji za odpověď, pěkný den!

Dobrý den,
operace nosu jsou nejproblematičtější estetické výkony. Problém nespočívá jen v komplikované anatomii nosu, obtížnému operačnímu přístupu a celoživotnímu růstu nosu, který prodělává změny v průběhu stárnutí, ale i v tom, že nos vnímá jinak operatér, klient i jeho okolí. Pokud se všechny zúčastněné momenty shodnou, pak je to OK, nicméně stačí, aby okolí výsledek hodnotilo odlišně a už nastává problém, který je chirurgovi prezentován jako jeho selhání, ačkoliv to není pravda.
Ale k Vašemu dotazu. Ano, má, nicméně rinoplastika špičky nosu mění "jen" špičku nosu, neočekávejte změnu radikální, ale spíše delikátní. Nicméně je otázka, JAK změnu uvidíte po operaci Vy... Ale cenu to má.
Hezký den !
T.Kydlíček


ivana

(příspěvek číslo: 3475)
dne: 29.12.2015

dobrý den,
chci se zeptat, zda lze v dospělosti (32 let) provést plastiku nosu, při rozštěpu horního patra, v dětství a dospívání několikrát operovaném? děkuji

Dobrý den,
operace nosu u klientka s vrozenou rozštěpovou vadou je vždy problém. Je to proto, že odlišný embryonální vývoj mění anatomii a následný vývoj nosu. A celou problematiku ještě zhoršují předcházející rekonstrukční operace, nicméně pokusit se o nějaký úspěch - zlepšení určitě můžeme.
Hezký den !
T. Kydlíček


Martina

(příspěvek číslo: 3474)
dne: 23.12.2015

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, zda je možné provést předoperační vyšetření před augmentací prsou přímo na Vaší klinice, např. spojit to s úvodní konzultací, abych nemusela na vyšetření k obvodnímu lékaři. Obvykle to znamená několikahodinové čekání mezi nemocnými a to mne zrovna neláká. Podotýkám, že jsem úplně zdravá, sportovkyně, po 3 odkojených dětech, věk 36 let, 170 cm, 56 kg.
Děkuji.

Dobrý den,
předoperační vyšetření je naprosto nezbytné a jeho význam nelze podceňovat. Zde jej však provést možné není, proto mám na pozvánce kontakty kolegů, na které je možné se obrátit a objednat se. Je mi líto, ale jednodušeji to udělat není možné. Vyšetření totiž musí být aktuální, tedy ne starší než 7 - 10 dní, takže provádět je ihned po konzultaci by znamenalo také brzy operovat. Situaci řeším tak, že při konzultaci klientce dám kontakty na patřičná pracoviště, kde se může na vyšetření objednat.
Hezký den !
T.Kydlíček


Petra

(příspěvek číslo: 3473)
dne: 17.12.2015

Dobrý den,

lékaři mně diagnostikovali malou pupeční kýlu po porodu a navrhli mne řešit ji klasickou operativní metodou (prý půlkruhový řez pod pupíkem na čtyři stehy). Jelikož už mám jizvu po císařském řezu - na jedné straně hypertonickou, mám strach ze vzhledu další jizvy. Nebyla by proto lepší laparoskopická metoda nebo by velikost a vzhled jizev po vpichu vyšel nastejno?... Děkuji za odpověď.
Petra

Dobrý den,
přednost bych dal laparoskopické operaci. O metodě však nakonec rozhoduje operatér ve spolupráci s Vámi, ale já bych volil takto.
Hezký den !
T.Kydlíček


Kristyna

(příspěvek číslo: 3472)
dne: 11.12.2015

Dobry den pane doktore,
premyslim po porodech o plastice bricha a prsou.Chtela jsem se Vas zeptat,kterou operaci je lepsi zvolit jako prvni.Jestli plastiku prsou nebo bricha.
A jeste mam jeden dotaz.Zda by se pripadne daly udelat tyto dva zakroky najednou.
Predem Vam dekuji za odpoved.
Kristyna

Dobrý den,
pan doktor je momentálně mimo nemocnici, ale pokusím se vám odpovědět. Oba výkony pan doktor provádí, který zvolit jako první je čistě na vaši volbě, ale bohužel oba dva současně neprovádíme s ohledem na jejich náročnost a s tím spojená rizika. Pokud by jste měla zájem o konzultaci s panem doktorem, prosím kontaktujte telefon: 603 838 838
Děkuji a přeji hezký den Galušková (asistentka)


Jitka

(příspěvek číslo: 3471)
dne: 05.12.2015

Dobrý den pane doktore,chtěla bych se Vás zeptat,zda je možné provést labioplastiku s příspěvkem,nebo plným hrazením od pojišťovny,pokud je to ze zdravotních důvodů a lékař by mi to "napsal".Z estetického hlediska jsem si na to za ta léta už zvykla a mému muži se to dokonce líbí,ale nemohu pořádně jezdit na kole,nosit krajkové prádlo,je to velmi nepříjemné i pokud mám těsnější kalhoty a o hygieně ani nemluvím.Vím,že plastičtí chirurgové tuto operaci v rámci hrazení ZP neprovádějí,ale zajímalo by mě,jak je to např.ve vaší nemocnici. Děkuji a s pozdravem Jitka

Dobrý den,
potíže, o kterých píšete jsou velice časté a také se stále častěji řeší operací - labioplastikou. Potíž je jen v tom, že plastická chirurgie tuto operaci považuje za kosmetickou a je proto plně hrazena klientkou. Úhrada zdravotní pojišťovnou přichází v úvahu na nějakém gynekologickém pracovišti, nevím však zda není nutný předchozí souhlas revizního lékaře patřičné zdravotní pojišťovny. Je mi líto, ale asi Vám nepomohu.
Hezký den !
T.Kydlíček


Markéta

(příspěvek číslo: 3470)
dne: 29.11.2015

Dobrý den,
rozhodla jsem se zaplatit mamince zvětšení prsou jako dárek. Celý život měla malá prsa a teď po 3.porodu bohužel i vytahaná a chtěla by malé zvětšení a vypnutí kůže. Chtěla jsem se jen zeptat, zda máte k dispozici nějaké dárkové poukazy nebo něco podobného?

Děkuji.

Dobrý den,
pan doktor je momentálně mimo nemocnici, ale pokusím se odpovědět.
Dárkové poukazy nepoužíváme, ale je samozřejmě možné finanční stránku řešit pouze s vámi.
Přeji hezký den Galušková (asistentka)


Miloš

(příspěvek číslo: 3469)
dne: 23.11.2015

Dobrý den, už jako malý jsem měl problémy s dýcháním, často jsem kašlal a podobně, poté jsem si při sportu několikrát nos zlomil. Nyní jsem se na internetu dočetl, že pokud má někdo problémy s dýcháním (příznaky přesně jako mám já: pocit nedokonalého nadechování, časté zívání, dýchání pusou atd.) je mu oparece nosu hrazená pojišťovnou.
Poskytujete takovou operaci? Pokud ne, mohl byjste mi prosím stejně poradit jaký bych měl nyní zvolit postup? A poslední- taková doplňující otázka: Jak tato operace změní vzhled nosu- ovlivní ho vůbec nějak?
Mockrát vám děkuji za odpovědi.

Dobrý den ,
potíže, které popisujete je nutné začít řešit jako první na ORL klinice. Zde bude určena příčina vašich potíží a také nejvhodnější postup jejich odstranění. Pokud bude žádána spolupráce plastické chirurga navštivte pana doktora v ambulanci, pro tuto problematiku má pan doktor ambulanci každé pondělí 8,30 - 12,00 hod. ve FN Lochotín, budova B, 6.patro.
Děkuji a přeji hezký den Galušková


Martina

(příspěvek číslo: 3468)
dne: 17.11.2015

Omlouvám se za tu hroznou hrubku :(


Martina

(příspěvek číslo: 3467)
dne: 11.11.2015

Dobrý den,
již několik let uvažuji o plastické operaci nosu. Od dětství mám myndrák, že je můj nos širší než by se mi líbilo :) Pokud bych chtěla nos ze stran zúžit - byla by to plastika pouze měkkých částí? Kolik by takový zákrok stál a jak dlouho by trvalo hojení? Moc děkuji za Vaši odpověď.


veronika

(příspěvek číslo: 3466)
dne: 05.11.2015

Uhradi mi pojistovna peraci,když mám vrozenou asimetrii?
Pravé prso mám velikost3 a leve 1.
Děkuji za odpověd

Dobrý den,
pokud je rozdíl velikostí prsů tak velký jak píšete a prokáže se asymetrické zařízení páteře, pak ano. Nicméně metod je více a jejich výběr je někdy komplikovanou otázkou.
Hezký den!
T.Kydlíček


Kateřina

(příspěvek číslo: 3465)
dne: 30.10.2015

Dobrý den, v 6 letech jsem byla operována s hemangiomem horního rtu. Od té doby mám polovinu horního rtu viditelně menší. Chtěla bych se Vás zeptat, zda je možné ret operativně upravit a zda tento zákrok hradí zdravotní pojišťovna. Děkuji, Kateřina.

Dobrý den,
těžko se na tomto místě rozhodovat o postupu a úhradě, určitě by bylo nejlepší se u mě někdy zastavit, abychom se na vše mohli pořádně podívat a rozhodnout se pro vhodný postup.
Hezký den!
T.Kydlíček


Eva

(příspěvek číslo: 3464)
dne: 24.10.2015

Dobrý večer,chtěla sem se zeptat,jsem 3 roky po porodu, těhotenstvím a kojením se mi zvětšila prsa na velikost FF,pře porodem jsem neměla žádné zdravotní problémy,od porodu se objevili bolesti krční páteře,mezi lopatkami a bolesti hlavy někdy i s nevolností.I u běžných domácích pracech mě záda začala bolet.Rozhodla jsem se pro zmenšení prsů přes zdravotní pojišťovnu.Mám hypotéku na byt a další půjčku si nemohu dovolit,takže jinou cestu zvolit nemohu.U praktického lékaře jsem už byla,napsal mi žádanku k neurologovi,potřebuji i ortopeda a mamologa???Chtěla bych si s váma sjednat schůzku aby ste mi poradil jak postupovat,zda přijet k vám už i s doporučeními od lékařů nebo
se domluvit nejdříve s váma.Spoustu toho mam už načteného.Jen trocha informací o mě: Je mi 28let,jedno dítě,velká povyslá prsa,vzdálenost prsního dvorce ke kl.kosti je 32cm.Dříve sem sportovala,běhalatancovala,ale nyní jen procházky,spím jedině s podprsenkou takže ji skoro nesundávám,stydím se před manželem být bez podprsenky atd. .... Prosím o radu jak mám postupovat když bych chtěla zmenšit prsa ze zdravot. důvodů a podstoupit operaci u vás děkuji


Pavla

(příspěvek číslo: 3463)
dne: 18.10.2015

Dobrý den pane doktore...-)Mám vložené imlantáty již 14let(v 25 letech)bohužel nevím jaká značka,jelikož jsem k tomu nic nedostala,informovanost v roce 2000 ještě nebyla taková jako dnes,mám za sebou 2 těhotenství a kojení..cca 2měsíce...prsa se naštěstí v těhotenství ani při kojení tolik nezvětšila,ale občas mi pravé prso ztvrdne a nekdy pobolívá když mi přichází MC..pak příznaky odezní...mám pocit ,že se mi impantáty svraštují,tak nevím zda je potřebná výměna,nebo mám ještě počkat...jinak problémy nemám...ale s ohledem na 10m dcerku se ještě neodvažui podstoupit reoperaci...Bylo mi řečeno po operaci,že pokud se o ně budu dobře starat můžu je mít i 20 let...ale nevím ,stále váhám ..pokud by jste mi doporučil operaci kolik by mě se vším vyšla,chtěla bych abych už na další operaci nemusela ...Těhotenství už neplánuji...Děkuji za odpověd..Pavla

Dobrý den,
děkuji za zajímavý dotaz - žen s podobnými problémy bude jistě časem přibývat. Myslím, že v této chvíli by bylo velmi užitečné podstoupit mammologické vyšetření (pozor, neplést s mammografií !). Tedy vyšetření odborníkem, specialistou na nemoci mléčné žlázy, který by si doplnil i sonografické vyšetření. Pak by bylo zřejmé, v jakém stavu je Vaše mléčná žláza po dvou těhotenstvích a v jakém stavu je vlastní implantát. Na základě těchto informací je pak možné se rozhodnout pro další postup. Samozřejmě, že se můžeme sejít a můžu Vám dát kontakt na mammologa, to nechám ale již na Vás.
Přeji hezký den !
T.Kydlíček


Jarmila

(příspěvek číslo: 3462)
dne: 12.10.2015

Dobrý večer pane doktore,
mám na Vás dotaz, když jsem byla mála tak jsem měla nehodu zlomila jsem si nos, do 11 let jsem měla nos úplně rovný.Začala jsem dospívat tak se mi udělal na nose hrbol je dost výrazní:(co mě dost ničí na psychice je mi 29 let a neměla jsem nikdy odvahu na operaci, bála jsem se teď se to změnilo mám za sebou dva císařské řezy a vím jak operace probíhá a co obnáší.Chci se jen zeptat kolik by stala operace šla by na splátky poslala bych Vám fotku abych věděla přibližně z jakou sumou mám počítat.děkuji Vám za odpověď

Dobrý den,
to, o čem píšete je velice časté a obvykle to i lze řešit operací. Samozřejmě mi fotografie pošlete (zpředu a z profilu), rád se na ně podívám a napíšu Vám svůj názor, ale jak jsem napsal, situace, naštěstí, mívá řešení v kompletní rhinoplastice. Pokud by se skutečně jednalo o kompletní rhinoplastiku, pak by konečná cena operace včetně dvoudenní hospitalizace činila 34.000,-Kč. Jiná věc jsou splátky, zde Vás asi zklamu, po nepříjemných zkušenostech již splátky neposkytuji, je mi líto.
Přeji hezký den !
T.Kydlíček


Renata

(příspěvek číslo: 3461)
dne: 06.10.2015

Dobrý den pane doktore, chtěla bych se zeptat, zda si mohu nechat zvětšit prsa ještě před dětmi. Je mi 22 let a děti plánuji tak za 3-5 let. Jsou problémy s kojením? a Jak moc se malá prsa změní po porodu a kojení? díky za odpověď. :)

Dobrý den,
samozřejmě, že podstoupit augmentaci ještě před plánovaným těhotenstvím klidně můžete, v tom určitě problém není, stejně jako v pozdějším kojení, které není nijak omezené. Jinou otázkou je případná změna po graviditě a následném kojení, zde bych jisté změny očekával, ale těžko je předjímat. Obecně platí, že čím je prs před operací a graviditou menší, tím menší jsou také pozdější změny.
Hezký den !
T.Kydlíček


<< < 12 / 12