Plastická estetická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, s.r.o.

Areál fakultní nemocnice Plzeň, vchod B, 6. patro

Implantáty B-Lite

B-Lite je revoluční změnou ve výrobě prsních silikonových implantátů. Až o 30 % nižší hmotnost ve srovnání s nyní používanými implantáty nabízí klientkám nejen mimořádný komfort, ale zejména nižší riziko zdravotních komplikací souvisejících právě s hmotností implantátů. Současně je k výrobě použito těch nejkvalitnějších, dlouhodobě ověřených materiálů a nijak se nemění operační postupy, což významně přispívá k maximální bezpečnosti implantace. Výroba probíhá v německé společnosti Polytech, patentovaná technologie je vlastnictvím společnosti G&G Biotechnology Ltd., Izrael.

b-lite

Historie B-Lite

Dr. Jacky Govrin-Yehudain, přední izraelský plastický chirurg, se několik desetiletí věnuje plastické chirurgii, zejména problematice prsů. Poté, co si uvědomil, že hmotnost prsních implantátů je jednou z hlavních příčin poklesu prsu vlivem gravitace, požádal svého bratra Dael Govreen Segal, špičkového specialistu v biomedicínských oborech, aby vyvinul lehký prsní implantát. Výsledek předčil veškerá očekávání chirurgů i pacientů. Zasloužil se o něj multidisciplinární tým lékařů, biomedicínských inženýrů, biologů a farmaceutů. 

Po deseti letech vznikla společnost G&G Biotechnology v izraelské Haifě a na trh byl uveden první lehký prsní implantát na světě: B-Lite. Pilotní studie byla provedena na 50 klientkách na renomovaných pracovištích v Německu, Švédsku, Velké Británii a Izraeli a v roce 2013 získává B-Lite certifikaci CE v Evropě. Momentálně se s B-Lite pracuje v evropských zemích - Německu, Velké Británii, Itálii, Izraeli, a nově také na Slovensku a v České republice. Oblibě se těší už i v Japonsku a Jižní Africe.

Tajemství materiálu

Prsní implantáty B-Lite vychází z toho, co už dobře známe - obal implantátu je standardně silikonový, ověřený třicetiletou praxí a potvrzený všemi dostupnými certifikacemi. Kouzlem jejich nízké váhy je však výplň. Tu tvoří silikonový gel kombinovaný se vzduchovými mikrosférami. Jednoduše řečeno je implantát vyplněn silikonem obsahujícím vzduchové bublinky, které gel nadlehčují. Tím se B-Lite stávají o 30% lehčími než jejich kolegové obsahující běžný silikon. Mikrosféry B-Lite nejenže
implantáty nadlehčují, díky této technologii
se stávají také daleko odolnějšími proti mechanickému poškození tlakem. Odolají až třinácti atmosférám! Nositelka se tedy naprosto bez starostí může třeba hloubkově potápět či létat vysoko v oblacích. B-Lite mají také lepší „prostorovou paměť”, čímž zaručují přirozenější vzhled.

b-lite

Samozřejmostí je neomezená životnost, tedy nulová potřeba výměny implantátů z důvodu opotřebení časem. Revoluční technologie je totiž tužší a mnohem soudržnější. Tím se také dotýkáme problematiky eventuální ruptury implantátu a následného „silikonovému krvácení”, tedy stavu, kdy z prasklého implantátu prosakuje gel. Tento proces je v případě ruptury implantátu B-Lite mnohem pozvolnější a gelu se tak do organismu dostane daleko méně a za delší čas.

K další výhodě B-Lite patří nesporně i fakt, že je tento implantát díky vzuchovým mikrosférám transparentnější při mammografickém vyšetření.

Přirozenost především

B-Lite jsou k dispozici v obou tvarech - tedy kulaté i anatomicky tvarované, ve všech velikostech a profilech jako běžné implantáty všech značek. Operační techniky a způsob uložení B-Lite se také nijak neliší od běžných postupů, není tedy nutné žádné speciální školení chirurga, dobrý chirurg bude s B-Lite pracovat stejně efektivně, jak je jeho zvykem s jinými typy implantátů.

b-lite

Při uložení pod mléčnou žlázu implatát B- Lite nabízí mnohem přirozenější vzhled bez „zvlnění” okraje implantátu a eliminuje také viditelný okraj rýsující se pod kuží, což bývá nejčastějším neduhem implantátů uložených pod žlázou.

Bezkonkurenčním přínosem se B-Lite stávají v oblasti rekonstrukční chirurgie. V případě odstranění jednoho prsu a jeho následné rekonstrukci s vložením klasického silikonového implantátu, může dojít k rychlejším poklesu rekonstruovaného prsu, protože takový prs má výrazně větší váhu než prs fyziologický. B-Lite tento problém díky své nízké váze výrazně řeší.

V České republice a na Slovensku implantáty B-Lite ve výhradním zastoupení distribuuje Aesthe-Med s.r.o., společnost s dlouholetou tradicí v oblasti plastické chirurgie, korektivní dermatologie a anti-ageing medicíny, specialista na distribuci špičkových a inovativních materiálů pro český a slovenský trh.

b-lite certifikace