Plastická estetická chirurgie MUDr. Tomáš Kydlíček, s.r.o.

Areál fakultní nemocnice Plzeň, vchod B, 6. patro

Forehead and brow lifting

Cílem operace je zmírnit změny v horní části obličeje, které se již po 30. roku věku projevují v důsledku snižováním napětí a vality tkání zvýšením množství kožních vrásek, jejich zvýrazněním a různě velkým poklesem čela a obočí ( což zvýrazňuje i často přítomnou nadbytečnou kožní řasu na horních víčkách ). Výše uvedený zákrok má za cíl „vypnout“ kůži čela, čímž zároveň dojde i k změlčení kožních vrásek na čele a k „povytažení“ obočí.

Operace probíhá v celkové anestézii obvykle za 3 denní hospitalizace. Kožní řez probíhá pouze ve vlasaté části hlavy – začíná v jedné spánkové krajině, pokračuje těsně před vrcholem temene a končí v druhé spánkové krajině; žádné vlasy se nestříhají. Měkké tkáně čela a spánků jsou uvolněny až na kořen nosu a okraj nadočnicových oblouků, vypnuty a nadbytečné odstraněny.

Je třeba počítat s obvazem hlavy, kontrolami a převazy, stehy se odstraňují 10. – 14. pooperační den, kdy obvykle také ustupují možné podlitiny a otoky. Výsledná jizva je pak uložena ve kštici a není běžně viditelná.

Konzultace a zálohy na operace

Předoperační konzultace na klinice: 500 Kč za každou započatou hodinu. Zálohy na plánované operace ve výši 40 % předpokládané ceny.
Abychom mohli i nadále udržet úroveň nabízených služeb, žádáme o dodržení dohodnuté schůzky a v případě komplikací o její telefonické zrušení či posunutí termínu.
Děkujeme a budeme se těšit na spolupráci!