Abdominoplastika

Operace se provádí u klientů s velkým tukovým a kožním nadbytkem na přední stěně břišní, zejména u lidí po redukčních dietách a ženách po porodech. Podstatou operace je absolutní odstranění kožnětukového nadbytku, zpěvnění svalové vrstvy a vypnutí zbylé kůže a podkoží. Výsledkem operace je pak odstranění obtěžujících laloků, uložených nejčastěji v dolní polovině břicha a okolo pupku. Kožní řezy se vedou napříč podbřiškem mezi spinami pánevních kostí a okolo pupku.

Jizva okolo pupku je kosmeticky málo nápadná a jizva v podbřišcích bývá schována spodním prádlem. Operace probíhá v celkové anestézii a je spojena s 3 – 4 denní hospitalizací, klidovým režimem a pozvolnou rehabilitací a nošením elastického pásu. Stehy se odstraňují mezi 10 – 1 4. pooperačním dnem, kdy se zahajuje konzervativní péče o jizvy a mění se pás pás za elastické kompresivní prádlo, které lze úplně odložit po 4 týdnech. K lehké, administrativní profesi se může pacient vrátit po 10 – 14 dnech, k těžké fyzické práci a sportu po 3 – 4 týdnech (dle konkrétní činnosti, hojení, individuálních vlastnostech pod.).

Operaci lze někdy spojit s odsátím často se současně vyskytujících tukových polštářů na bocích.

KONZULTACE A ZÁLOHY NA OPERACE

Předoperační konzultace na klinice: 500 Kč za každou započatou hodinu. Zálohy na plánované operace ve výši 40 % předpokládané ceny. Abychom mohli i nadále udržet úroveň nabízených služeb, žádáme o dodržení dohodnuté schůzky a v případě komplikací o její telefonické zrušení či posunutí termínu. Děkujeme a budeme se těšit na setkání!